Ducati 1198 S (2009)

Vlastník Taliján
Vloženo 3.4.2013
Aktualizováno 27.1.2019

Bez Ducati jsem moc dlouho nevydržel . Garáž byla prázdná necelou zimu. Kapotu jsem nikdy neměl, tak si po zkusenostech z naháčů postupně zvykám. Jede to moc a plnej sem si dlouho neodvážil dát, kontrola trakce na 8, tj. na max. Sorry, ale furt mám z

Motorka koupena od dovoz ze Švýcarska

Ducati 999 S: Chtěl jsem rok 2005-2006, ale v té době jsem na žádnou ve slušném stavu nenarazil
Ducati 1098 S: Tricolore je pořád dost drahá...ale furt je to pro mě top barevná kombinace

První dojmy - Překvapil mě motor asi jako každýho. Proti motoru ve SF 1098 je tenhle 1198 kupodivu jemnější. Těžko se mi zatím srovnává, i proto že SF měl racingovou řídící jednotku a otevřené Termixy. Zrcátka - už to asi psali všichni majitelé, je v nich vidět ho*no. Abych byl přesnější, tak jenom moje lokty. Pokud se chci podivat, co se deje za mnou, tak musim trochu roztahnout lokty od sebe a pak je neco videt. Dělají se i delší držáky zrcátek, ale podle mě to moc nevyřeší. Samozřejmě mám ty kratší :-( Trochu mi to pripomina HD Sportster 48, kdy máš zrcátka přidělaný pod řidítky a kouká se do nich tak nějak dolů. Většinou se ale za sebe moc nedivam.

Motorku bych doporučil pro - Na vyčistění hlavy je to skvělý náčiní. I delší cesty docela OK, ale chce to nějaký azbestový trenky, pač ty svody dost pečou wercajk.

Doplňky na motorce - Jsou na ní drobné úpravy - vyšší plexi od D.Performance, přepáčko Lightech s pevnými stupačkami, plynová rukověť s kratším chodem a pár karbonových dílů k tomu. Ještě připojím ukazatel zřazeného kvaltu GiPro a prozatím konec.

2013_02: Prodal jsem Streetfightera a jako vždy sem to s prázdnou garáží vydržel jenom pár týdnů. Znáte to, motorka ještě není prodaná a už serfujete na inzertních webech, srovnávacích testech, fórech...a to je můj případ.

2013_10: neodolal jsem a z eBay koupil titanové koncovky původem z Ducati 1098R. Vybalil sem je z německý krabice a věřte nebo ne, ze shora na nich je vyražený logo AKRAPOVIC. Docela mě to s*re, páč to logo když se namontujou, tak není vůbec vidět . Jsou homologované a jedna váží 2kg. původní mají 3kg, takže sem ušetřil 2kg suché váhy a neptej se, kolik tahle redukce stála :-/ S rozumem se k tomu přistupovat nedá.

2014_03: Nechal sem naleštit svody a namontoval. Rychlejc to nepojede, ale dost to prokouklo...

2014_05: 4.300km na tacháku. Byl sem s ProSpeed.de jezdit na Mosteckým okruhu. Vybral sem nejpomalejší skupinu a užil si to dosytosti. Zadní pneu konečně sjetý i na okraji.

. Vyrazili jsme s kámošem Honda CBR 1000RR z Lán. Ráno při odjezdu bylo počasí docela ok, ale u Loun nás překvapila dost hustá mlha a až do Mostu se to nezlepšilo. Na okruh pustili první skupinu s hodinovým zpožděním.

2014_09: 4.700km. Vidíte, že km moc nenatočím. O to víc mě každá příležitost přehodit nohu pře kapoty naplňuje. Jezdím jenom krátký vyjížďky okolo komína, ale nevadí. Bez motky v garáži bych stejně dlouho nevydržel, asi to tak máme všichni. Na cestě kolem komína sem potkal Monster S4Rs a už to zase ve mě hlodá. Kdybych ho tak měl. Je to návrat o pár let zpátky.

2014_10: 4.900km

2015_8: 6.200km Byl jsem na motoškole v Brně. Upřímně doporučuju. Skvělá teorie, v rychlý skupině s Pepou Sršněm to bylo na mě fakt hoodně rychlý, ale zato jsem tahal kolena po zemi a pěkně si sjel Supercorsy po celý ploše

Furt si říkám, že až se objeví k prodeji vzducháč Ducati 900Superlight z r.1995 v původním stavu, tak nezaváhám ani minutu a bude v garáži a je mi jedno, že tam budou s 1198 dvě.

2016_03: 6.700km Přidal jsem zadni kapotu z 1198s Corse Special Edition. Byla za dobry penize z eBay. Doměření cla a dph mě fakt štve

ORi_SV
ORi_SV napsal 05.01.19 v 18:23 10b.

Tak tento profil jsem raději ani neměl najít bože to je nádhera!!! A děkuji za dokonalé počtení

NiLu
NiLu napsal 14.08.18 v 20:44 10b.

Dle mého názoru, jeden z nejhezčích modelů od Ducati, nádhera! Ať slouží a mnoho pěkných km v sedle téhle krásky.

miki83
miki83 napsal 14.05.18 v 17:48 10b.

Krásná kdyby z toho udělali SF, šel bych do toho hned... Ať dělá jen radost

kuplir
kuplir napsal 19.12.17 v 18:59 10b.

Krásný stroj

KADIN
KADIN napsal 19.12.17 v 11:00 10b.

Netřeba slov. 10B