Yamaha FZS 1000 Fazer (2001)

Vlastník honzaVTR
Vloženo 9.9.2013
Aktualizováno 5.10.2014

Cesťák který umí jet hodně rychle a nabídne pohodlí, ve své třídy jeden z nej.

Yamaha FZ1 Fazer: Cena - nebyla pro mě finančně dostupná
Kawasaki Z 750S: Nižší obsah, možná trochu vzhled, ale to je spíš subjektivní

První dojmy - Tahle motorka byla mým cílem už od začátku co jezdím, ale dostal jsem se k ní až teď přes sportovní motorky. Krouťák jak lokomotiva, pohodlný posez a design z téhle motorky dělají perfektně sladěný celek.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce cestovní motorku s výkonem sportu a robustním provedením.

Doplňky na motorce - Od předchozího majitele širší řidítka Lucas, pancéřovky a padáky. Moje aktuální - stavitelné páčky, výfuk s homologací Ixil, plexi Puig, LED blinkry Spike, nosič kufru Givi + kufr Kappa Zippy 46, ukazatel kvaltu GIPro, proužky na kolech a úprava elektroinstalace.

UPDATE 4.10.2014 - Najeto 6200Km - PRODÁNO. PERFEKTNÍ STROJ, ALE PŘIŠEL ČAS ZKUSIT ZASE NĚCO JINÉHO

Kdo koupí, neprohloupí! Motorka na každý den, na ježdění do práce, s buchtou na víkend a řádění ve vracečkách. Mám topcase na 46l - vleze se spousta věcí. Už chápu, proč je tenhle bike bestseller

Porovnání s FZ1 - někteří možná váhají co pořídit, protože ty motorky jsou naprosto odlišné

FZS krásně táhne odspodu, vzpřímenější posez, pohodlnější. FZ1čka to 6ti tisíc netáhne jak klasické karbecové FZS, ale pak to ovšem letí mnohem víc. Člověk je víc tlačen na řidítka dopředu, celkově je podvozek tvrdší ( a taky přesnější, že jo..). První ročníky bohužel trpí cukáním plynu z nulové polohy, nepříjemné, ale dá se nato zvyknout.
Určitě projeďte obě...

Po sportovních motorkách přišel čas na trošku změnu, ale aby zůstal výkon. Fazera jsem chtěl zkusit už od začátku co jezdím, takže jsem prodal CBR a hledal...

Ovladatelnost perfektní, při manipulaci na místě je znát trochu víc váhy,ale je to o zvyku. Design je hned vedle motoru jednou z nejsilnějších zbraní tohohle stroje. Motor bere krásně odspodu a neuvadá ani při vyšších otáčkách. Předchozí majitel dal pancéřovky - brzdí perfektně, není co vytknout. Úložný prostor pod sedlem jsem čekal menší a tak mě mile překvapil.

Jediná chyba je ta, že nevím jakou si koupím týhle...

slleeper2
slleeper2 napsal 03.11.13 v 16:35 10b.

15723
15723 napsal 20.09.13 v 15:55

vypadá pěkně

jirka954rr
jirka954rr napsal 12.09.13 v 22:38

Pekna. Tak at slouzi

klokan316
klokan316 napsal 09.09.13 v 20:59 10b.