MZ ETZ 150 (1989)

Vlastník HonzaD.
Vloženo 16.6.2014
Aktualizováno 16.6.2014

Koupil jsem ji v roce 2008 poté co jsem prodal svoji ČZ 175, podle TP jsem v pořadí 4.majitel.

Motorka koupena od Jiný prodejce

První dojmy - Zpočátku jsem ji musel trochu vyladit - výměna oleje, svíčky, nové brzdové destičky a taky dostala kompletní nový lak, protože původní stříbrná byla už místy dost odřená.

Najeli jsme spolu doposud asi 4 500 km, nikdy mě nikde nenechala, což docela oceňuji, když vzpomenu jak jsem kolikrát se svojí minulou motorkou ČZ 175 šel domů pěšky. Jednou akorát praskla pojistka, ale to je oprava během minuty (pokud máte náhradní pojistku :) ). Do 60-ti km/h pěkně táhne, pak už je to slabší - ale na 150 ccm3 myslím docela dobrý :) Dle mého srovnání s kamarádovou ČZ 180 má MZ 150 mnohem lepší akceleraci.

Jedinou větší opravu jsem absolvoval na podzim 2013 hlavně kvůli přední brzdě která už dost tekla ( u MZ poměrně častá věc),to už jsem nechal na servisu, takže udělali kompletní přetěsnění, dále dali novou baterku, nové oleje do vidlic a 2 nová přední zrcátka. Zajel jsem ještě pro novou STK na další 2 roky a tím byl servis hotov.

Jediná věc co mě aktuálně trochu zlobí jsou studené starty - musí se nechat hodně dlouho sytič a pak chytne třeba až na pošesté, anebo radši zvolím klasiku a rozstrkám - pak chytne hned a když vypnu motor tak už není problém na první nakopnutí nahodit, ale musí být motor už aspoň trochu zahřátý. No.. přeci jen už to je starší dáma (letos 25 let od výroby) takže nějaké ty drobné mouchy se dají odpustit:).

Každopádně teď na ni už moc nejezdím, v dubnu 2014 jsem koupil Kawasaki ER5, tak MZ projedu už jen občas, přemýšlím že ji (MZ) prodám, když mám v garáži 2 motorky už se mi tam nevejde auto:).