Yamaha TDM 850 (2001)

Vlastník Iwosh
Vloženo 8.4.2015
Aktualizováno 8.1.2016

I 15 let stará motorka vypadá stále k světu a má co nabídnout, navíc je k dostání za skvělé peníze!

Motorka koupena od Los Motos Hodonín - skvělý přístup, provedli základní servis za cenu dílů a náplní, nepočítali práci, dovezli do Brna, doporučuji

Suzuki DL 650 V-Strom: dražší
Yamaha TDM 900: dražší

První dojmy - Moje první motorka po 2 letech na maxiskútru s obsahem 500. Už bylo načase přesednout pro pohodlnější posez, delší cestování, výkon, rychlost, kvalitu jízdy atd. Tohle všechno TDM splnila, hlavně jsem se na ni dobře poskládal při mých 195 cm a bezmála 100 kg.

Motorku bych doporučil pro - začátečníkům s vyšší postavou a touhou cestovat

Doplňky na motorce - nosič Givi + kufr 42l, pancéřové hadičky Brembo, jinak v základu. Dokoupeny blástry Cycra, vyšší cestovní plexi, držák na mobil RAM, centrální stojan, tankvak. Domontována 12V zásuvka pod sedlem.

TDM jsem chtěl s ohledem na výhodnou cenu a především vyšší posez pro moji postavu. Taky aby uvezla ženu, nějaký kufr a boční brašny. Dle recenzí majitelů jsem si byl jistý, že neudělám špatně, když ji pořídím, i když je dotažená z IT s 50k km. Těžká mi nepřijde, manipulace je v pohodě, přece jen jsem byl zvyklý ze stejně těžkého skútru Piaggio X9 500. Výkon motoru je dostačující, stejně tak brzdy, podvozek, řazení. Po pár stovkách km bych jasně uvítal 6. rychlost, ale s tím nic nenadělám. Poruchy zatím žádné a věřím, že to tak zůstane, TDM motor je potřeba trochu točit, aby necukal, takže řazení kolem 3000 otáček je ideál. Naopak vytočení nad 5-6 tisíc se odmění krásným zvukem! Podvozek, kola a brzdy dobře pobírají nerovnosti ulic Brna i okresek. Po pár stovkách km jsem spokojený, jako první mašina rozhodně poslouží skvěle pro naučení a ovládnutí výkonu.

Edit - sezóna 2015 - najeto cca 5 000 km po Brně a okolí, celé Moravě, slovinských a rakouských horách. TDM absolutně spolehlivá a pohodlná, spotřeba pod 5l při každém stylu jízdy, spotřeba oleje cca 2dcl na 1000 km podle stylu jízdy (hlavně chce olej dolít po jízdě v těžkých horách). Výkon TDM bohatě dostačuje pro jednoho jezdce s bagáží, při rychlejších přesunech a akceleraci by se hodilo pár koní navíc. Alespoň se jezdí obezřetně... Podvozek mi přijde měkčí, stejně jako konstrukce, holt to není žádný závodní stroj, ale pohodlný cesťák.

Lamik
Lamik napsal 05.01.16 v 20:53 10b.

TDM je supr,mel jsem ji 7 sezon,najeto 40tis km bez jedineho problemu.Budeš i nadále spokojenej,přeju hodně pohodových km.Souhlasím s tím,že ve dvou by se hodilo pár koníků na víc...

zeke11
zeke11 napsal 05.01.16 v 19:00

Vypadá opravdu zachovale, moc pěkná...

danny3716
danny3716 napsal 05.01.16 v 16:39 10b.

Moc pěkná , přeji mnoho pohodových KM

Daypa
Daypa napsal 15.04.15 v 12:30 10b.

Krásný stroj

ganmiki
ganmiki napsal 09.04.15 v 08:44 10b.

Tak vítej a ať holka maká jak má.