GP Aragonie – V pátek je nejrychlejší Pedrosa, Abraham pátý!

MotoGP – 1.volný trénink

V úvodu prvního tréninku začalo pršet, takže dokonce i v Aragonii může být deštivé počasí a týmy na to musí reagovat. Zejména je to problém pro Valentina Rossiho (Movistar Yamaha MotoGP), který chtěl v prvním tréninku zjistit jak je na tom jeho kondice a zraněná pravá noha. Na mokrém povrchu to zkoušet nebude snadné a představuje to pro italského závodníka velké riziko pádu. V první polovině tréninku ani neměl měřený čas.

Po pětadvaceti minutách byl nejrychlejší Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) s kolem za 2'03,502 sekundy. Desetinu ztrácel druhý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), třetí Marc Márquez (Repsol Honda Team) byl o dvě desetiny pomalejší. Francouz Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) byl poslední v jedné sekundě a první pětku uzavíral Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR), jehož ztráta představovala 1,4 sekundy. Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) figuroval na šestnácté pozici s časem 2'09,913 sekundy. V boxech zůstával Andrea Dovizioso (Ducati Team), Cal Crutchlow (LCR Honda), Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing), jehož zastavila porucha motorky, Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) a Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP).

Úvodní trénink vyhrál Marc Márquez s kolem za 2'01,243 sekundy. Půl sekundy ztratil na týmového kolegu Dani Pedrosa, třetím v pořadí je Johann Zarco. Poslední v jedné sekundě je čtvrtý Jack Miller a pátý čas má na kontě jezdec na divokou kartu Mika Kallio (Red Bull KTM Factory Racing). Fin zajel výborně, protože Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) je až sedmnáctý, Bradley Smith je poslední čtyřiadvacátý. Karel Abraham ve svém posledním kole zrychlil na 2'03,613 sekundy a trénink uzavřel čtrnáctý. Valentino Rossi zvládl osm kol s osmnáctým časem 2'04,066 sekundy.