GP Aragonie – V pátek je nejrychlejší Pedrosa, Abraham pátý!

MotoGP – 2.volný trénink

Těsně před začátkem druhého tréninku začalo znovu pršet, takže motorky bylo třeba přenastavit na mokré podmínky a nasadit obutí do deště. První vyjel z boxů český závodník Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) jemuž po patnácti minutách patřil dvanáctý čas 2'04,570 sekundy. Nejrychlejším byl prozatím Marc Márquez (Repsol Honda Team) s kolem za 2'01,920 sekundy. Druhý Danilo Petrucci (Octo Pramac Yakhnich) ztrácel tři desetiny, pět desetin chybělo třetímu Valentinu Rossimu (Movistar Yamaha MotoGP). Časy do pátého místa zajeli Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) a Jorge Lorenzo (Ducati Team). Z měřeným kolem bylo celkem patnáct závodníků, zbytek vyčkával v boxech.

Po třiceti minutách zůstával na špici časomíry Marc Márquez s maximem na 2'00,459 sekundy. Druhý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) byl o 0,083 sekundy pomalejší a oba měli málem kontakt, který odvrátil Pedrosa rychlým úhybným manévrem. Na třetí pozici se posunul Andrea Dovizioso (Ducati Team), který byl také poslední v jedné sekundě. Čtvrtý byl Cal Crutchlow a pátý Jorge Lorenzo. Valentino Rossi byl zatím šestý. Karel Abraham figuroval s časem 2'02,958 sekundy na patnácté pozici.

Druhý trénink vyhrál Dani Pedrosa časem 1'59,858 sekundy. Druhý Jorge Lorenzo ztrácí dvě desetiny, třetí Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) byl o 0,462 sekundy pomalejší. S šesti desetinami ztráty je na čtvrté pozici Marc Márquez a pátý čas má na kontě Karel Abraham, který zajel výborně ve svém třináctém kole, když následoval Španěla Pedrosu. Valentino Rossi je až na dvacáté pozici s kolem za 2'01,917 sekundy.

Provizorní postup do druhé kvalifikace má po dvou pátečních trénincích - Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo, Johann Zarco, Marc Márquez, Karel Abraham, Cal Crutchlow, Sam Lowes, Andrea Dovizioso, Aleix Espargaró a Pol Espargaró.