GP Itálie - Sprint vyhrál Francesco Bagnaia, Tulovice odvážel po pádu z okruhu vrtulník

Francesco Bagnaia poprvé v letošní sezóně vystoupal ve sprintu na stupně vítězů. Zvládl si vybojovat vítězství a na konto si tak připsal dvanáct bodů. Na druhém místě skončil Marc Márquez, který se nejdříve pokoušel Itala stíhat, v závěru už to ale vzdal a cílem projel se ztrátou zhruba jedné a půl vteřiny. Třetí místo pak po pádu Jorgeho Martina obsadil Pedro Acosta. V Moto2 si pro pole position dojel Joe Roberts, Filip Salač se nezvládl probojovat do druhé kvalifikace a skončil devatenáctý. V Moto3 pak i v sobotu dominoval David Alonso. Ošklivý pád Lukase Tulovice přinutil traťové komisaře v závodu MotoE vytáhnout červené vlajky. Jezdec byl následně vrtulníkem transportován do nemocnice. Měl by být při vědomí.

Moto3™ - 2. trénink

Sobotní program v Mugellu odstartovala třída Moto3 druhým tréninkem, který rozhoduje o postupujících do druhé kvalifikace. Řadě závodníků se v první polovině nastavené půl hodiny nedařilo vylepšit svůj páteční čas. Výjimkou byl ale třeba José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), který se s 1'55,284 sekundami posunul na první příčku. Na druhém místě se pohyboval David Alonso (CFMOTO Valresa Aspar Team) se ztrátou jedné desetiny, na tetím Ivan Ortola (MT Helmets – MSI), jemuž na soupeře chyběla už zhruba půl vteřina.

Trénink zhruba pět minut před koncem skončil pro Davida Almansa (Kopron Rivacold Snipers Team), jenž tak přišel o možnost vylepšit si čas.

Vítězem tréninku se nakonec stal David Alonso, který zajel na trati v Mugellu nový rekord. Naměřeno mu bylo 1'53,926 sekundy. Druhý skončil Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI), který na soupeře ztratil více než sedm desetin. Třetí místo patří Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna IntactGP). Spolu s ním se podívají do druhé kvalifikace Stefano Nepa (LEVELUP – MTA), Ivan Ortola, Jose Antonio Rueda, Adrian Fernandez (Leopard Racing), Jacob Roulstone (Red Bull GASGAS Tech3), Tatsuki Suzuki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Taiyo Furusato (Honda Team Asia), Riccardo Rossi (CIP Green Power), Xabi Zurutuza (Red Bull KTM Ajo), Daniel Holgado (Red Bull GASGAS Tech3) a Luca Lunetta (SIC58 Squadra Corse). Zabojovat v první kvalifikaci budou muset Matteo Bertelle (Kopron Rivacold Snipers Team), Joel Kelso (BOE Motorsports) nebo David Muñoz (BOE Motorsports).