Pondělní závody na Manu

V pondělí pokračoval závodní týden na ostrově Man. Slavná TT Isle of Man měla na programu nižší třídy a závod produkčních "litrů".

TT Lightweight 400 (4. kola – 150,92 mil)
Ve čtyřokruhovém závodě třídy TT Lightweight, tedy v závodě čtyřtaktních motocyklů o obsahu do 400 ccm, který se jel tradičně společně s dvoutaktními motocykly GP 125 ccm, zvítězil John McGuinness, pro kterého to bylo již třetí vítězství v závodě na tomto slavném okruhu. O vítězství rozhodla především Johnova ostrá jízda v horské části okruhu, která byla místy na mokrém asfaltu. “S týmem jsem uzavřel dohodu tři dny před startem TT. Motocykl byl k dispozici tedy až uprostřed trénovacího týdne a tak jsem toho moc nenatrénoval, přesto jsem věděl, že jsem schopný na tomto stroji vyhrát,“ říkal vítěz závodu v cíli.
Na druhém místě v tomto závodě se umístnil Brit Richard Britton. Trojici britských jezdců na stupních pro vítěze doplnil třetí Ryan Farquhar.
1. John McGuinness, GB(Honda) 1h. 22m. 40.97sec.
10 Robert A. Price, GB (Yamaha) +5:51.80
TT Ultra-Lightweight 125 ccm (4. kola – 150,92 mil)
Z vítězství v závodě třídy GP 125 ccm se radoval Chris Palmer na stroji Honda RS125, pro kterého to bylo zároveň první vítězství na tomto přetěžkém okruhu. Palmer zvolil opatrný začátek, ale poslední dvě kola již byly zcela v jeho režii, když jezdcům znepříjemňoval jízdu především silný vítr v otevřených částí okruhu. “Je to absolutně fantastické,“ usmíval se vítězný jezdec po čtyřkolovém závodě.
Pro plaketu za druhé místo si dojel Michael Wilcox před třetím Ianem Lougherem.
10 Matt Jackson, GB (Honda) +6:33.21
TT Production 1000 (3. kola – 113,19 mil)
Novozélandský jezdec Shau Harris slavil své druhé vítězství na okruhu Isle of Man, když v závodě produkčních strojů dokázal porazit svého krajana Bruce Ansteye. Harris začal dobře, ale později šel do vedení právě Anstey. Harris však využil rychlejší zastávky v depu pro doplnění paliva a výměnu pneumatik čímž si zabezpečil následné vítězství. “Před tímto závodem jsem si byl velmi jistý, můj tým totiž tvrdě pracoval, abych tento výsledek dosáhl,“ pochvaloval si práci svého týmu spokojený vítěz.
Třetím v cíly tohoto závodu byl britský jezdec Ryan Farquhar.