WSBK Estoril – První den byl nejrychlejší Razgatlioglu, pole position má Carrasco a Montella

Mistrovství světa superbiků - MOTUL FIM Superbike World Championship 2024 - pokračuje předposledním podnikem sezony, který pořádá portugalský Estoril. Na 4182 metrů dlouhé trati Autódromo Fernanda Pires da Silva jeli v pátek jezdci tříd WorldSBK, WorldSSP a FIM Women’s Circuit Racing World Championship (WorldWCR) tréninky i Superpole. V trénincích WSBK ovlivněných deštěm byl nejrychlejší Toprak Razgatlioglu (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team). V Superpole WorldWCR si pro pole position zajela Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team), Adéla Ouředníčková (DafitMotoracing by Smrz) se do závodu kvalifikovala jedenáctým časem. Na mokrém povrchu jeli Superpole také jezdci WSSP a první pozici na startu získal Yari Montella (Barni Spark Racing Team). Čech Ondřej Vostatek (PTR Triumph) byl osmý v pořadí. Druhým dnem závodního víkendu WorldSBK v Estorilu je sobota, kde je na programu Superpole WSBK a první závody. Předpověď hlásí déšť, takže to bude ještě zajímavé.

MS ŽEN (WorldWCR) – volný trénink

Ve volném tréninku zajela na mokré trati nejrychleji Australanka Tayla Relph (TAYCO Motorsport), jejíž čas na kolo měl hodnotu 2’06,801 sekundy. Necelé dvě sekundy ztratila druhá Pakita Ruiz (PS Racing Team 46+1), přes čtyři sekundy pomalejší maximum měla třetí Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team). Uchazečka o titul mistryně světa Maria Herrera (Klint Forward Factory Team) skončil na jedenácté pozici. Češka Adéla Ouředníčková (DafitMotoracing by Smrz) havarovala hned v úvodu, takže na kontě nemá ani jedno kolo a ani měřený čas. Navíc Češka musela do zdravotního centra portugalského okruhu. Čas nezajela ani Jessica Howden (Team Trasimeno), která také spadla. Pád zaznamenala rovněž Mallory Dobbs (Sekhmet Motorcycle Racing Team) a Emily Bondi (YART Zelos Black Knights Teama), která v tu chvíli byla třetí a trénink nakonec uzavřela šestým časem 2’12,700 sekundy.