BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 22.5.2024

Vloženo: 01.05.2023, Uskutečněno: 30.04.2023, Stav tachometru: 119601 km, Zhlédnuto: 28x

Teploty dnes teda vůbec nebyly jarní, spíš byla pořádná kosa, přesto jsme si těch 320 kilometrů dokázali užít ! Od baráku jsme to vzali kouskem České Kanady, hranice přejeli v Klein Taxenu a pak už se toulali zapadlými cestičkami směrem na jihozápad, pod Nebelsteinem jsme se zlomili na Grein a novými šoustkami dojeli až do cíle výletu, jímž byla nejlepší cukrárna na světě - Konditorei Schörgi v Greinu, kde jsme si dali výborný dortík a kávu. Byla to zasloužená odměna, oněch 160 km cestou sem nám teplota nepřekročila 13°C, ale bylo i 9°C. Trochu jsme s tím nepočítali, takže jsme nebyli ideálně oblečeni. Naštěstí situaci alespoň částečně zachránily nepromoky Scott. Tady u Dunaje je nám fakt dobře, tak jsme přejeli pár kilometrů do nedalekého Sarmingsteinu, kde si pravidelně dáváme v Gasthaus Strudengauhof pravidelně řízek s bramborovým salátem. Vlastně obyčejné jídlo, ale tady gastrozážitek. Možná to umocňuje v našem případě i fakt, že sedíme na terase, koukáme na Dunaj a život okolo něj a je nám prostě dobře. Cestou směrem domů si tradičně užívám oblíbený úsek Grein-Dimbach, i když letos je to poprvé, tak to s tempem nepřeháníme, navíc v druhé půli nás už zdržuje před námi jedoucí Golf GTD ! U Dimbachu nás objížďka vede šoustkama po okolních kopcích a já si vzpomínám, že jsem tudy už chtěl párkrát zkusit jet, protože přesto, že hlavní je top silnice, rádi ochutnáváme nové cestičky. Cvakáme fotku u hradu Rappottenstein, za Zwettlem ještě odbočujeme nakouknout na Stift Zwettl a pak už za hodinku parkujeme doma. Zmrzlí, ale spokojení.

Kompletní fotogalerie zde : https://hofi01.rajc...gimu_na_dortik/album

Milan1963 (278) napsal 01.05.2023 v 13:13+1

Jezdím do cukrárny v Gmundu, je tam česká obsluha, výborné zákusky i kafe. Tak příště vezmu ženu, motorku a budeme následovat vašeho příkladu. Navíc - u Dunaje je krásně !

• 25.5.2024 - ruine Kollmitz

Trochu jsme bojovali s tím zda vůbec jet, hlásili silné bouřky. Po obědě jsme si řekli, že zajedeme alespoň na zmrzlinu do Dačic. Byla super jogurt-hruška ! Počasí pěkný a tak si říkáme kam dál. Měl jsem v hlavě jedno mí

Vloženo: 26.05.2024
    Uskutečněno: 25.05.2024
  • 1.-4.5.2024 - poježdění v pohoří Mátra

Pětidenní volno jsme využili na první větší trip na velkých motorách a vyrazili pojezdit maďarské pohoří Mátra - cestou jsme se stavili na Mohyle Milana Rastislava Štefánika, přespali a posnídali v krásné Banské Štiavnic

Typ: Dovolená
    Vloženo: 13.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024
  • 13.4.2024 - super sobota v sedle

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku,

Vloženo: 24.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024