BMW R 1200 GS Adventure (2008)

Vlastník hofi01
Vloženo 28.4.2015
Aktualizováno 22.5.2024

12.-14.5.2023 - 2. jarní sraz magazínu MotoRoute

Vloženo: 16.05.2023, Uskutečněno: 16.05.2023, Stav tachometru: 120363 km, Zhlédnuto: 30x

Uplynulý víkend jsme strávili ve Vizovicích na 2. jarním srazu magazínu MotoRoute. Počasí tedy úplně nepřálo, naštěstí jen cestou tam a zpět, přímo v místě konání srazu to navzdory předpovědi docela vyšlo. Cestou tam se Alča oblekla do nepromoků už doma, já je nasazoval v Moravských Budějovicích, kde jsme měli plánovanou zastávku u bankomatu. Další zastávka byla v Brně v Renocaru, kde jsem měl nachystané na vyzvednutí nové zrcátko na Stovku, stávající se mi podařilo rozbít při poslední návštěvě Enduroparku MK. Jak si to tak prdláme v koloně před Bučovicema, tak v zrcátku vidím, že se z dáli blíží motorka. Říkám to Alče a v tu chvíli už motorkář dojíždí k nám. Milda !! Říká : "Musím jet dál, já bych to v té koloně neuspojkoval, někde pak zastavím." Přibržďuje až pod Buchlákama, ale my jsme hned mu hned v patách, domlouváme se, že dáme kafe v Bistru u Trampa a každý jedeme svým tempem dál. Zbytek cesty až do Vizovic pak už jedeme společně, ovšem ani Mildu nakonec neminulo nasazení nepromoků.
Sraz byl super, stejně jako minulý rok, Milda nám popovídal o své cestě do Maroka a jižního Španělska a v sobotu jsme si s ním udělali workshop jak fotit na cestách, Robert Blazius a další členové MRG teamu nám popovídali o Dakaru, Poubes nám taky povykládal pár bláznivých historek ze svých cest. Igor Brezovar pobavil nejvíc, evidentně mu Martin Písařík na jejich společných cestách dává lekce herectví, protože se ve své zábavnosti zase posunul kousek dál ! Z množství motorek připravených k testování jsme nakonec moc neměli, neplánovaně jsem vyjel jen s novým Transalpem, který mi Mirka Hamšíková malinko vnutila , ale aspoň jsem si ho vyfotil. V 16 hodin jsme vyrazili na jednu testovací jízdu, Alča zkusila Voge 300 Rally, Milda měl Moto Guzzi V85TT a já po roce zase Aprilii 660 Tuareg, ta měla namontovaný quick shifter, což jsem na motorce zkoušel poprvé. Bylo to zajímavé, ale za těch pár kilometrů jsem si nestihl zvyknout, pořád mi ruka šmátrala po spojce V neděli ráno jsme se sbalili ještě před snídaní, předpověď slibovala brzký déšť, tak jsme chtěli vyrazit za sucha. To se nám sice podařilo, ale už kousek za Uherským Brodem jsme lezli do nepromoků. Nádherné Moravské Toskánsko jsme už projížděli v dešti, musel jsem si udělat fotku, ale bez správného světla je efekt mizivý. Už ovšem vím, kam se musím vrátit a udělat si pořádné focení. Za Pohořelicema jsme se s Milanem rozloučili a valili v dešti domů. Po 525 víkendových kilometrech jsme přijeli domů zmrzlí jak sobolí hovna, i přesto to byl super víkend a jsme rádi, že jsme si ho užili ve společnosti kamarádů a známých.

PS : Malý příběh s testováním Voge 300 Rally ! S Alčou jsme si prohodili motorky, ona sedla na Tuarega, já si vzal Voge. Rozjel jsem se, sjel do vesnice za kopcem a došel mi benzín. Milda zavolal Michalovi Hamšíkovi (organizátorovi akce, který nám Voge půjčil), prý mají kanystr v areálu. Alča čekala u motorky, tak jsem si sundal fotobatoh u ní s tím, že nevím kde a jak povezu kanystr s benzínem. Skočil na Tuarega a jel zpět do Vizovic i s Milanem. Už za 5 km mi docvaklo, že ve fotobatohu mám všechny doklady, peníze i mobil. Po příjezdu do Vizovic jsem bleskurychle vrátil zapůjčenou motorku, Mirka nám mezitím dala kanystr a peníze. Vzal jsem kanystr, hodil si ho do kufru mojí motorky a vyrazil. Midovi říkám, ať si jede projet Tuarega, kterého měl zamluveného po mě, a já že dojedu natankovat a pojedu za Alčou. "Ok, tak jo, zajedu za Alčou a řeknu jí to", povídá Milda. Já dojel na benzinu, natankoval 2 litry benzínu do minikanystříku a jdu zaplatit. Prohledávám všechny kapsy a peníze, které jsem si myslel, že jsem si uložil do náprsní kapsy tam nemám. Jdu tedy za obsluhou benziny a snažím se jí vysvětlit situaci, která je tak trochu mrdat, vzhledem k tomu, že nemám u sebe absolutně nic. Naštěstí si paní jen napsala data která jsem jí nadiktoval a pustila mě (nepochybně tomu napomohlo, že jsem zůstal dlužen celých 75,-Kč). Dojedu za Alčou a než chcípnu motorku tak na mě volá, máš benzín ? Jo, mám ! A jak jsi ho zaplatil ! Nezaplatil, dlužím na benzině 75 korun ! Předemnou totiž dorazil k Alče Milda a říká : "Petr jel na benzinu, natankuje a přijede, jen víš co je blbý, že ty peníze od Mirky mám já ! Ale tak snad má svoje." Alča : "No to nemá, nechal si tu celej fotobatoh !" Milda : "Tak snad si aspoň zavolá." Alča : "No to těžko, má tu i mobil !" ... No nic, dolili jsme benzín a mazali zpět na benzinu zamáznout dluh. Tam už postával s kafíčkem v ruce vysmátej Milda, který přijel na benzinku se slovy : "Nebyl tady náhodou jeden motorkář co neměl na zaplacení ?" Paní čerpadlářka : "Jo, jeden takovej tu byl !"

Kompletní fotoreport ze srazu zde : https://hofi01.rajc..._magazinu_MotoRoute/

Guga (72) napsal 18.05.2023 v 09:15+1

Povedená akcička
A co ten SkrzAlp, nadchl anebo neurazil?

1 reakce

hofi01
hofi01 18.05.2023 v 10:09

Neurazil, určitě to není špatný. Ale jak píšu, mě se nelíbí a vlastně jsem ho ani nechtěl původně brát.

Kawalumpik (11) napsal 16.05.2023 v 21:55+1

Hezký článek. Větší trapas se mi stal letos ve Žďáru nad Sázavou, když mi došel benzín při dojetí na ovál a pořadatel obětavě přivezl kanystr s pěti litry. Pak poklekl ke kohoutu a zeptal se proč jsem si nepřepnul na rezervu? A já po 36-ti letech na elektromagnetech koktal něco, tak tohle nikomu neříkejte. Až v této chvíli mi přijde stylové to na sebe prásknout. Přitom jsem, před tím dvacet let přepínal kohout každých 13 litrů. Teď už to zase umím.

Milan1963 (278) napsal 16.05.2023 v 21:36+1

Tak, Tvůj zápis ukončil 2. jarní sraz MotoRoute... Užili jsme si ho, můžeme se těšit na podzimní. Fotky

• 25.5.2024 - ruine Kollmitz

Trochu jsme bojovali s tím zda vůbec jet, hlásili silné bouřky. Po obědě jsme si řekli, že zajedeme alespoň na zmrzlinu do Dačic. Byla super jogurt-hruška ! Počasí pěkný a tak si říkáme kam dál. Měl jsem v hlavě jedno mí

Vloženo: 26.05.2024
    Uskutečněno: 25.05.2024
  • 1.-4.5.2024 - poježdění v pohoří Mátra

Pětidenní volno jsme využili na první větší trip na velkých motorách a vyrazili pojezdit maďarské pohoří Mátra - cestou jsme se stavili na Mohyle Milana Rastislava Štefánika, přespali a posnídali v krásné Banské Štiavnic

Typ: Dovolená
    Vloženo: 13.05.2024
    Uskutečněno: 04.05.2024
  • 13.4.2024 - super sobota v sedle

Předpověď počasí slibovala pěknou sobotu a my přemýšleli, jak s ní naložit. Pochopitelně, že motorkářsky ! Ale úplně jsme nevěděli kam vyrazit. Nakonec jsme si řekli, že to vezmeme zase směrem na Krumlov do Enduroparku,

Vloženo: 24.04.2024
    Uskutečněno: 13.04.2024