Suzuki VS 1400 Intruder (2000)

Vlastník Ericsson
Vloženo 20.3.2024
Aktualizováno 20.3.2024

Vloženo: 03.04.2024, Uskutečněno: 31.03.2024, Stav tachometru: 24785 km, Zhlédnuto: 163x , Bod zájmu: Vodné dielo Žilina

Keďže po kúpe motorky (v decembri) a jej zazimovaní som na nej ešte nikdy nejazdil, tak cez Veľkú noc bolo fantastické (skoro letné) počasie, ktoré vyzývalo na jazdu.
A tak som podľahol, hoci 31.3. v nedeľu bol v atmosfére saharský piesok a vietor dul v nárazoch trochu nepríjemne.
V studenej podzemnej garáži, kde bolo zima ako v jaskyni, mašinka naštartovala na druhý pokus po stlačení štartéra a krásny basový bublavý zvuk sa ozýval chodbou.
Konečne som si mohol pri tejto prvej jazde vyskúšať aj nové moto oblečenie, ktoré som si zakúpil cez internet. Bola to tak trochu riskantná kúpa v tom zmysle, že som si objednal veľkosti podľa tabuliek a rozmerov, ktoré stránka uvádza, nevypočul som odporúčania Youtuberov o výhodách kúpi vybavenia v kamenných predajniach a to najmä možnosti vyskúšania, je fakt, že oblečenie, aj prilba sadli perfektne. Ale musím poznamenať, že to bude aj mojou konfekčnou postavou, takže z môjho pohľadu to až taký risk nebol. Aj tak som vedel, že kúpený tovar bolo možné vrátiť a vymeniť za iný, hoci predajca bol z ČR.
Samozrejme, oblečenie som si pred tým, ako som dnes sadol na motorku, vyskúšal doma a sedelo, určite nikoho z vás nenapadlo, že som bol taký šialenec, že som ešte neotvorené zabalené oblečenie práve vytiahol z balíka a idem jazdiť (aj s vysačkami ). To by ten orol na chrbte, mohol aj uletieť!
Najviac sa mi pozdávala kombinácia motorkárskych modrých riflí (kombinácia kevlar) a čiernej koženej bundy, kde je na chrbte brúsenou technikou do kože orol s takým tým gýčovým textom Ride to live. Niekto povie gýč, niekto klasika! Nebudem sa ospravedlňovať, mám chopper a bunda, ktorú som si vybral, je presne taká, akú som chcel Prilba je skutočne super, je to preklápačka a tento model, som si vybral kvôli rôznym vychytávkam popísaným v technickom popise prilby (vrátane originálne predvybaveným systémom v spánkovej oblasti pre všetkých "brýlatých" motorkárov).
Toľko malá odbočka k vybaveniu, možno ešte malá poznámka, že rifle, aj bundu, som ešte doma naimpregnoval proti vode. Poďme jazdiť, však zatiaľ, čo tu kecám o vybavení, motorka už vrčí a zahriala sa!
Ok, takže pomaly som uzavrel sytič. Otáčky poklesli. Naozaj krásny zvuk, ako pokľudne bubloce! Poviete si, že mladý chalan sa práve zamiloval! Ale zase až taký mladý nie som aj keď niektorí z vás si možno pomyslia "To ja keď som mal 44..." ...a ani nedokončia, lebo už si nespomenú, čo vlastne vtedy robili :D Ale to je v poriadku (ja tiež už čo-to zabúdam, to k životu patrí). Určite niekde trhali srdcia dievčatám a ženám jazdou na svojej mašine, nepochybujem :)
Aj keď viem, že sú v motorkárskom svete odporcovia reflexných búnd (ale sú aj zástancovia), možno aj tí mi dajú za pravdu, že sadnúť prvý krát na motorku bez reflexnej bundy môže akurát tak násťročný hm, neviem ako ho nazvať, aby som niekoho neurazil, povedzme "nezodpovedník". A tak som na svoju krásnu koženú motobundu navliekol krikľavozelenú reflexnú bundu, hoci mi to trhalo srdce, lebo môjho orla nie je vidieť, a s ohľadom na rozum (z ktorého mi zatiaľ neubudlo, teda dúfam), som vyrazil z tejto jaskyne vpred k slnečnému svetlu.
Prvé zákruty, križovatky, aj rovinky, som šiel veeeeľmi opatrne. Prišla sa na mňa pozrieť aj moja manželka, ktorá čakala pri Vodnom diele Žilina a potom sa smiala že na nej idem ako na bicykli (že by ma hádam aj rýchlejší cyklista predbehol). Nuž, neodvážil som sa radiť viac ako na štvorku, priznám sa. Ale to vôbec nevadí, ani sex na prvý krát nie je bohviečo! (teda vraj takéto sa povráva, ja som ten svoj mal vynikajúci ) Ale neodbočujme od témy motoriek, lebo sa tu nájde nejaký "vtipálek", ktorý začne na tému, ktorá patrí na iné blogy a stránky, nie tie o motorkách :)
Na niekoľkých križovatkách po meste mi to skapalo. Ako by povedali naši bratia kúsok za hranicami "To je tedy pěkná pruda!" :D A to teda bola! A nebola to náhoda, že by som dal málo plynu pri rozbiehaní. Všimol som si, že motorka v nízkych otáčkach zhasne aj pri voľnobehu.
Nešťastný som ako-tak došiel do garáže. Nuž, musím sa ja poradiť čo s tým!
A tak som to skonzultoval so svojim bráchom, dlhoročným motorkárom "čoprákom", aj s pánom, ktorý mi motorku predával. Dostal som radu, že v pravej zadnej časti na V-čkovom motore je nastaviteľná skrutka voľnobehu otáčok. Mám ju pokrútiť, čím pridám otáčky a vyskúšať.
Aj vyskúšam! Zajtra je 1.4., má byť opäť teplý letný deň. Teším sa, je tu nádej! Ale o tom až zajtra.

• Druhá jazda na motorke

Druhýkrát (to je vraj ako druhý sex, čiže lepšie ako prvý). A skutočne to bolo menej neohrabané :D Mašina v tej jaskyni zo včera naskočila hneď na prvý krát a kým som si obliekol oblečenie, už sa aj trošku zahriala. Poma

Vloženo: 03.04.2024
    Uskutečněno: 01.04.2024
  • Povrchová úprava držiaka baterky

1. Miesta, kde sa odlupovala vrstva chrómu a plech bol zhrdzavený som obrúsil kartáčovým nádstavcom pomocu brúrky. 2. Miesta som ošetril náterom odstraňovača hrdze na báze kyseliny fosforečnej (bežný komerčný produkt s

Typ: Oprava
    Vloženo: 20.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Zimná údržba

Povrčal som mašinu v garáži, do nádrže do plna nalial benzín obohatený o stabilizačný inhibítor proti rozkladu bio-zložky. Nakoniec vymontoval baterku (aby som ju mohol doma dobiť). Pri tej príležitosti som zistil, že

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.03.2024