Yamaha Aerox R (2012)

Vlastník Čechisko
Vloženo 10.5.2015
Aktualizováno 10.5.2015

Malý, svižný, úsporný a velmi pěkný kousek ze stáje yamaha, který to v zatáčce natře nejednomu většímu bráškovi o x násobném objemu. Toto dle mého názoru vystihuje aeroxe

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek)

Gilera Runner 50: Tento skůtr je jako škodovka mezi auty, nikoho neurazí ale že by nadchnul, to se říct nedá.
Aprilia SR 50 R: No, rozhodování mezi aeroxem a eserkem už to bylo spíš o designové stránce a osobně mám radši yamahy.

První dojmy - První dojmy z tohoto skůtru? Hned druhý den co jsem ho koupil šel na celkovou úpravu. Po úpravě jsem si doslova zamiloval předjíždění aut a ostatních pomalejších účastníků provozu. Brzdy jsou krásně dávkovatelné, citelné a nápis brembo na třmeni ve mně vyvolává určitou dávku jistoty. Stejně tak podvozek, je sportovní, čitelný ale jak jsem se už zmínil, příčné nerovnosti, díry, koleje, kanály a další takové věci znamenají pro řidiče kopanec do pozadí a pro spolujezde skoro i smrt ze šoku.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, nabíječka na mobil, sportovní výfuk, sportovní variátor, větší válec, vlastně všechno v motoru je upravené.

Tento skůtr jsem si vybral díky tomu, že mi bylo 15 a po asi 10 skůtrech, které jsem projel mi padl do ruky tento nejvíc. Proti konkurenci od Aprilie nebo Gilery mi přišel nejsvižnější, nejliíp brzdil a ovládání ve městě se mi pozdávalo též. Jistě, měl neduhy typu jednoduché přístrojovky, vyšší spotřeby a velmi tvrdého podvozku, který i přes poměrně široké pneumatiky nezvládl filtrovat jak kostky tak větší výmoly které mu silnice přichystala. Ale i tak jsem si ho vybral a jsem s ním spokojen.