Kymco DJ 50 S (2009)

Vlastník burgva
Vloženo 25.5.2015
Aktualizováno 25.5.2015

Tenhle skútr je neskutečný držák, to co je schopná je až obdivuhodný. Vzhledem k tomu že je to čína, vydrží velké kousky a dá se skvěle upravovat.

První dojmy - motorka se ovládá tak snadno, že to zvládne i ženská co seděla jen na kole. Na skútru se člověk rychle naučí. Tempo není velké ale po pár úpravách to je rychlá svině co skvěle drží v zatáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co se chtějí naučit jezdit ve městě a nebojí se keců o skútrech, protože je stejnak na akceleraci namaže. Pro ty co nemají peníze na crossku a dlouhé jízdy

Doplňky na motorce - Měněná hlava válce a píst (72 ccm), tryska karburátoru, přední řemenice (naraku), spojka (naraku).

Tenhle stroj jsem dostal k vánocům, když jsme udělal řidičák. Jsme rád za tuto motorku, neboť mi dala možnost se projet a zkusit si být motorkářem. Ovladatelnost skútru je až úžasná, lepší má snad už jen babeta (co se týče kličkování v malém prostoru). Dříve jsem používal pouze zadní brzdu, ale časem jsem si zvykl používat obě. Přední brzda je ak silná že pokud za ní člověk zatáhne silně, zvedne se i zadní kolo. (sílu na přehození řidiče to nemá). Motor byl z počátku jako my little ponny, ale při výměně hlavy motoru s pístem z 49.5 na 72 ccm ohromě vzrostl výkon pří jízdě do prudkých kopečků (je fajn potom předjíždět stejný model s originálním motorem). Po odstranění omezovače ve variátoru a výměny přední řemenice. Skútr lítal i 80km/h.

Skútr je ideální na silnici, ale v pohodě vydržel i polní cesty a problém mu nedělalo ani lesní cesty bahnem (do tý doby než se zasekl, pak pneumatika klouže). Město je pro tuto motorku, naprosto ideální, akcelerace je po úpravách ohromující, a můžete se s ní honit i s auty, dokud nevyjedete z města a všichni vás začnou předjíždět...
Dají se s ní jezdit i dálky, můj osobní rekord je 173 km v kuse.

Co se týče úložného prostotu, byl jsem nadmíru spokojený. Moje helma se mi tam nevejde, ale do kufru pod sedačkou se vejde 13 flašek od piva (0,5) nebo 3x2L PET. Na místo nohou řidiče se vejde s přesností milimetrů basa na 20 piv a na zadní držák, lze také připevnit basu na 20 piv, takže spokojenost velká.

Být spolujezdcem na tomto skútru není úplně za trest, dokud se nepřejde na terén a řidič není debil, jelikož otřesy na podvozku necítí tolik jako spolujezdec, jinak skútr po úpravách v pohodě uveze 5 lidí v terénu rychlostí 30km/h.

Co se týče servisu, nebyl potřeba dlouhou dobu. olej z výroby se měl měnit při 500 km, ale na to jsem nějak zapomněl a byl s ním v servisu když to mělo najeto 2500 km.. servizák nebyl moc nadšenej.. Ale skútr je držák !. Hlava válce měněna při 3000 km. Od té doby nebyl potřeba servis až do té doby co přišlo 11 000 km, řemen se nečekaně trhal, spojka odešla, přívod paliva (prej bezproblémová součástka - stála 500 kč). Dohromady mi tyhle opravy udělalo pár vrásek na obličeji, ale jinak skútr jezdí krásně.

Co se týče spotřeby, není si na co stěžovat. Při cestě Rakovník - Most a zpět (120 km) si s 160 kč za benzín vystačíte v pohodě a ještě zbyde na nějakých 40 km.

ondrara
ondrara napsal 04.06.15 v 14:12 8b.

Ahoj, souhlasím s Tebou co se týče terénních vlastností, mám ten samý výrobek, a tady kolem Rakovníka to proháním 50 na 50 silnice - terén. Mám najeto 11 500 km, řemen pořád původní, olej si měním sám, dvakrát jsem si byl akorát nechat vyměnit válečky variátoru.,.. zvýšená spotřeba válečků je daň za cestování po prašných cestách... s tím řemenem jsem zvědav, kolik natočí,ale cítím, že už je vytahanější, takže asi už moc ne :( Tak ať dál dobře jezdí, když tam sem napiš víc o přestavbě na větší kubaturu, také nad tím uvažuji :)

MarryCat78
MarryCat78 napsal 30.05.15 v 19:40 10b.

boží foto

Myschan
Myschan napsal 28.05.15 v 19:45 10b.

Dobrý!

crxjet
crxjet napsal 27.05.15 v 07:50 10b.

fotka super, ale koupit bych ten skutr po tobě pak nechtěl

O.N.E.
O.N.E. napsal 26.05.15 v 12:43