Suzuki Katana 50 (2001)

Vlastník dutyn
Vloženo 5.6.2015
Aktualizováno 13.6.2015

Design mě upoutal na první pohled.

První dojmy - Nejdříve mi přišlo řízení tupé a takové zavřené, po přezutí obou pneu se to neuvěřitelně zlepšilo a teď už jsem s tím nadmíru spokojen.

Skútr se mi zdá velice dobrý, mám ho měsíc a zatím nemohu říci křivého slova, dosud jsem jezdil na svém Simsonu SR50 a na strojích kamarádů (Aprilia SR50, Malaguti Phantom, Honda Varadero 125, Yamaha YZF R-125, Honda CBR 125R, Yamaha DT 50R), při výběru jsem především chtěl kvalitní značku a ne nějakou čínu. Tento skútr je vyroben ve Španělsku a stojí na dobrých Italských komponentech, tudíž si myslím, že tímto modelem nikdo chybu neudělá.
Jízda sama o sobě mi přijde bezproblémová, ale samozřejmě je to skútr primárně určený do města, kde plní svou funkci perfektně. Na druhou stranu, ale jezdíme s přáteli na motokárový okruh, kde se skútr neztratí. Nechal jsem tam obout celkem solidní gumy a vždy když jezdíme nějakou palbu mam hubu od ucha k uchu

Motor...je to padesátka, zatím vše originál, bez úprav, počítám ale s tím, že v nejbližší době objednám sportovní variátor, který prý citelně zvýší výkon, životnost ostatních komponent se ale nezkracuje Nejvíc jsem dal tachometrových 95, ale reálných je to cca 83km/h
Brzdy...dostačující, ale já bych snesl ostřejší a lépe dávkovatelné ale to je spíše tak při ježdění na okruhu. Ve měste bohatě stačí.
Podvozek...Trochu tvrdší, což já vidím jako velké plus, v zatáčkách se nehoupe, drží perfektně. V tomhle ohledu nevidím problém, možná jen ve dvou na horší cestě. Holky si občas stežujou na bolavou prdelku, což já ale vidím taky jako velké plus, nebo ne? Nabídnu profesionální lékařskou prohlídku, nebo aspoň pofoukání...ale to už se dostávám k jiným tématům...
Ovladatelnost...Jak jsem výše zmínil, nemám jediný problém
Spolujezdec...Malý výkon na jízdu ve dvou, spíš jen takový kratší popojížďky, nebo s buchtou někam k vodě
Úložný prostor pod sedačkou na helmu dostačující.
Spotřeba...Při klidný jízdě 2,5-3l, když ho řádně rozvášním tak 3,5l.
Servis a poruchy...Zatím jsem udělal pár základních věcí (výměna pneu, brzdová kapalina, válečky, stříkání orezlého výfuku,...), ale porucha žádná.

Nejdelší vzdálenost najednou jsem na něm ujel když jsem si ho vezl domů, necelých 100km a není s tím žádný problém, až na tu cestovní rychlost
Jinak za den 200-300km už jsem dal a není problém, sedlo je pohodlné

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 08.06.15 v 07:15 10b.