Yamaha XV 750 Virago (1995)

Vlastník alca7019
Vloženo 16.6.2015
Aktualizováno 25.10.2015

Prostě krásná, pohodlná a akorát pro mne :)

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany - 8. 10. 2014 (By - Motorka byla v moc pěkném stavu, komunikace s prodejcem taky výborná.

Suzuki VS 600 Intruder: důvod neuveden
Honda VT 500 Shadow: důvod neuveden

První dojmy - Dojmy začátečníka? Splnila a předčila má očekávání...dobře se řídí a je naprosto pohodlná. Nemám nijak naježděno, ale vůbec z ní nejsem unavená nebo rozlámaná, prostě mne poslouchá :).

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro mne a podobné začátečníky, ale určo i pro zkušené a ostřílené jezdce, kteří mají rádi pohodovou jízdu, tzv. kochací...ale rozjet se umí taky moc dobře.

Doplňky na motorce - 05/2015 - nové větší brašny
07/2015 - zásuvka pro dobíjení mobilu a držák na lahev

Dlouho jsem hledala a nebyla si jistá, jakou motorku si vybrat. Věděla jsem hlavně, že ji musím umět ovládat a dokázat s ní manipulovat např. při tankování nebo s ní dokázat zajet a vyjet do garáže. Možná málo, ale jsem začátečník, tak to je pro mne důležité. Máme doma Wildstara, měli jsme Dragstara (ten se mi moc líbil, ale to jsem ještě nejezdila) a taky V stroma (ten byl na mne ale moc veliký). Líbili se mi i Intrudery a Moto guzzy. Zkoušela jsem si je v prodejně, jen si s nimi tak na místě zaparkovat...Virago - moje Virážka, jak jí říkám, mi padla do oka i ruky.
Zvládám ji zaparkovat v garáži vedle Wildy a ještě se dá projet s kolem, nebojím se jí, prostě láska na první pohled...manžel si oddechl, hodiny hledání na netu skončili :).
Moje pocity? Dobře se na ní sedí, je pohodlná, dobré řazení, čtyřka má delší záběr a občas se mi stává, že bych zařadila i šestku, kdyby byla. V zatáčkách sedí dobře, ale to moc posoudit nemůžu, kolenem jsem ještě o silnici nedrhla :D.
Možná by mohla mít trochu "děravý" výfuk, aby měla trochu jiný zvuk (ten u dragstaru se mi líbil moc). Ale to je jen malý detail.
Virážka je americká verze, takže jsem měla strach, že s nádrží moc nenajedu, než jsem zjistila, že je to v mílích...njn blondýna, co chcete. Je z roku 1995 (v ten rok se mi narodila dcera :)). Majitel si ji nechal přivézt z Ameriky. Moc na ni asi nenajezdil, koupila jsem ji s původními gumami...alespoň mi to tvrdili nezávisle na sobě dva odborníci. Když český majitel zemřel, syn ji měl v garáži asi rok a pak se rozhodl ji prodat. Jen se objevila na netu, už jsme pro ni jeli.
Jediné změny, co jsem udělala, byly samozřejmě nové gumy a pak taky brašny. Tyhle mi přišly moc zdobené a já mám ráda jednodušší ladné tvary. A taky mi přišly moc malé a nedržely tvar. Tak snad s těma novýma nadělá taky parády.
Jediné, co mi trochu vadí, je stojánek. Mám pocit, že může spadnout. A na ten hlavní jsem ji ještě nedostala...musím víc jíst, nemám na to sílu.
Taky si nejsem jistá zvukem...trochu jako sekačka :), no uvidíme, jestli s ním něco udělám nebo nechám...třeba to tak má být a je to pro Virago typické...

Devil13
Devil13 napsal 13.06.21 v 19:22 10b.

Hezka

CENDAS5O
CENDAS5O napsal 30.08.16 v 00:32 10b.

KRASKA

bortl
bortl napsal 28.04.16 v 10:39 10b.

Pěkný stroj

Wildaja
Wildaja napsal 28.10.15 v 19:09 10b.

Krásná motorka, která má mnoho příznivců a není se čemu divit .
Přeji Ti spoustu kilometrů bez nehod, užívej si naplno kochání i každou jízdu,
ať už kolem komína, nebo budeš-li cestovat do světa .
Vážně to vše neskutečně utíká a to nám všem. Vybrala sis bezvadně .
Přeji Ti "vždy ... šťastnou cestu" .

arachod
arachod napsal 06.10.15 v 04:26 10b.

Když se sejdou dvě KRÁSKY na cestě musí to být paráda... máš krasnou "virážku" musí vám to spolu moc slušet... přeji jen nejkrásnější zážitky a mnoho kilometrů... 10 bodíků jinak to nejde