Yamaha YX600 Radián (1986)

Vlastník Jube
Vloženo 29.7.2015
Aktualizováno 24.5.2016

Na svůj věk slušná motorka, bylo o ní napsáno, že v době, kdy vznikla, byla údajně rozpočtovka. Ale myslím, žepěkná rozpočtovka.

Motorka koupena od Motobazar Brno

První dojmy - Na rok výroby 1986 jede slušně, brzdí slušně, je ovladatelná a hodně malá. Už je to veterán, tomu by měly odpovídat i nároky motorkáře. Přesto jsem s ní spokojený, spíše příjemně překvapila.

Je to z nouze ctnost, na nic lepšího zrovna nebylo. Ale měl jsem řadu motorek, nevadí. Půjde z domu a pořídím nějaký litr. Ještě chvíli musím vydržet.
Radian je na rok 1986 dobrá motorka. Vše je adekvátní roku výroby, je jednoduchá, 53 kW, váha do dvou metráků, je to snad nejmenší šestistovka, přesto je docela pohodlná. Spotřeba 4,5 l na 100 taky jde. Na cestování není, nemá úložný prostor, je to mrňous. Brzdy nevadnou, ale jsou taktak. Náhradní díly se dají sehnat na e-bay, z USA jsem si nechal poslat výfuky i se svody a alternátor. Cena směšná, vše přišlo v pořádku a plně funkční. Ani jsem neplatil clo, vše se vešlo do limitu. Ale Radian je už veterán. Když si ho nechám, tak jen na parádu.

3.11.2015: Motorka nebyla delší dobu v provozu a tak následovalo několik nutných věcí. Vyčištění nádrže, oprava ventilu nádrže, vyčištění a seřízení karburátorů, výměna spojky, přetěsnění motoru, výměna těsnění pod víkem hlavy, výměna těsnění ve vidlicích a výměna tlumičového oleje, kompletní výměna krku řízení a přeložiskování, nová přední pneumatika , přestříkání nádrže a předního blatníku, vyčištění kontaktů, výměna náplní a brzdových destiček a další věci. Motorka je drahý koníček. Ale jsem rád, že bude hotovo. Jak to bude vše v kupě, přidám fotografie. Něco jsem udělal na motorce sám, ty odbornější a komplikovanější věci pan Kloboučník z Heřmanova Městce. Ujal se hlavně karburátorů, jejich vyčištění v ultrazvuku, pokovení součástek, výměny přechodek, opravy krku řízení a dalších věcí. Moc se těším na první vyjížďku po opravě. Kontrolou tlaků ve válcích a projetím po seřízení pan Kloboučník zjistil, že je motorka v nezvykle dobrém stavu. Jak se projedu, tak pár řádků přidám.
23.52016 Ujeto cca 1000 km, vše je v pořádku, Radian jede jako drak, líbí se mi nechám si ho. Na to, že je v letech, má karbce a je to vzducháč, jede fakt dobře. Reakce na plyn je velice dobrá, zátah od spoda a výkon nahoře je nečekaný. Můžu posoudit, měl jsem GSX 1400 a dalších pět motorek kubatrur od 550 do 1000ccm. Byl to sice jiný level, ale jsem rád, že Radiana mám.

Bekr13
Bekr13 napsal 12.11.22 v 17:20 10b.

Dobrý den, dá se prosím do radianu dát gelová baterie ?

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 29.04.17 v 14:04 10b.

Já chci taky RADIAN

gsivo
gsivo napsal 11.08.15 v 12:47 10b.

Koukám ,stále pěkný motocykl i po těch cca 18 letech ,před kterými jsem ho měl já.No jo ,co bych za ten stav dal dneska já.

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 17:35 10b.

Krabath73
Krabath73 napsal 05.08.15 v 07:15