Rewaco FX1 (2007)

Vlastník Triker1
Vloženo 2.11.2015
Aktualizováno 15.7.2020

Krásná , ale nepraktická. Tato motorka je určená pro ty , kteří už se ,,vyblbli" a chtějí si užívat pomalé jízdy a kochání se krajinou.

První dojmy - Motorku jsem zakoupil ve středu Brna , tak že první cesta byla v tom největším provozu. Před tím jsem měl Pionýra 21 , tak že to pro mne nebyl až takový problém. :-) Nejhorší bylo najít tu správnou stopu. Buď jsem byl levým kolem v protisměru a nebo pravým ,, sbíral patníky ". Trvalo to asi 10km , než jsem to dostal do ruky a pak už jen pohoda klídek a kochačka.

Proč jsem si vybral tento stroj ? Viděli jste film Dva nosáči tankují super ? Tak to byl ten moment , kdy jsem si řekl ,, to musím mít ".
Co se týče jízdních vlastností , tak to co se dalo očekávat. Silně nedotáčivá . Lehký předek , tak že jedu neustále po zadních. Jízda není tak pohodlná , jak se původně zdálo. I lehké nerovnosti na vozovce se okamžitě přenesou do řidítek . Je problém se vyhnout dírám , kanálům. Podvozek je poměrně tuhý a zadní pneumatiky 18 335 30 to ještě zhoršují. Vymačkávání brzdy spojky není pouze nártem , ale jde až od kyčle , tak že pan profesor Tyrš by měl ze mně radost. Ale na dálkových jízdách je to znát a o odkrvení rukou z opičáků - řidítek ani nemluvě. Přední plexi které jsem si přidělal je velice daleko a tím pádem moc nepomáhá . Řekl bych , že řidič i spolujezdec je daleko víc vystavěn náporům větru než na klasické motorce.
Motor boxer 1,8 i 50kw 121 Nm / 3000 dostačující síla . Spotřeba 8-11 l /100km a maximálka 140km/h . Zatím žádné problémy akorát dolívám benzín a měním oleje a základní údržba - brzdové desky , svíčky , filtry . nejhorší na tom je , že je každý kus z něčeho jiného a já musím nejprve poznat z čeho. Ford , VW , Škoda , Benelli, atd.
Zavazadlový prostor je dostatečný a já jsem si ještě přidělal dva velké válce a dvě rolky na nářadí. Ročně najedu asi 13 000,- km hlavně dálkový , tak je to potřeba. Nejvíce mne vadí , že se nemohu od motorky nikam moc vzdálit a musím ji mít stále na očích. Zvlášť co se týče morgošů. Slétají se na to jako vosy na bonbón. Bohužel jsou dnes některá krásná historická centra měst uzavřená a tím páden pro mne nepřístupná. Zaparkovat a jít od toho pryč nepřipadá v úvahu. Tak že když to zhrnu motorka o ničem , ale já ji miluji.

krokoš
krokoš napsal 14.07.20 v 21:31 10b.

Jéj, paráda, a pekný popis. Je to riadny úlet, teda ja som riadne šibnutý, ale na toto nemám, radšej rogalo. Držím palce a rob radosť ľuďom čo sa na radi pozerajú. Páči sa mi .

TRIKERS-CZ
TRIKERS-CZ napsal 27.07.18 v 01:34 10b.

Nevím, jaký je průměrný věk přechodu z vyblbnutí na trike, ale my přesedlali ze skutrů 125tek na třímístný trike a s tím, co zde popisuješ, máme obdobné zkušenosti. Akorát že místo morgošů nám to furt oblejzávaj starý báby, co se tam při focení nebojí hodit kabelku, plezírníci, kteří mají tendenci si sedat na blatníky a nebo děti s kapající zmrzlinou a upatlanýma rukama. To, že se nemůžeme vzdálit na dohled, jsme pochopili hned, co jsme poprvé zaparkovali mimo domov :) Nyní také vyhledáváme místa, kde na to vidíme. Své zážitky naše rodinka sdílí na www.trikers.cz Tak na sebe třeba někde narazíme :)

Karkulka21
Karkulka21 napsal 21.08.17 v 12:47 10b.

čert129
čert129 napsal 24.04.16 v 08:10

Moc pěkné stroj hezky si ho popsal , všechno má své výhody a nevýhody v každým případě je to srdeční záležitost , přeji Ti hodně šťastných km. a vždy pohodu na cestách jasných 10 b.

duelak
duelak napsal 22.04.16 v 07:41 10b.

Stroj je to nádherný.Ale od mašiny se nemohu hnout ani já.Z toho si nic nedělej.