KTM 690 SMC (2015)

Vlastník placka226
Vloženo 15.11.2015
Aktualizováno 15.11.2015

Velmi spolehlivý, bohužel nevýkonný jednoválec, který nekouše

První dojmy - Když jsem na to poprvé nasedl, myslel jsem, že pořád sedím na Duke 125. Moc výkonu nemá, ale je velmi pohodlná. Není problém v kuse ujet i 1000 km a ani člověk nemusí moc tankovat, nic to nežere.

Motorku bych doporučil pro - pro všechny

Doplňky na motorce - Výfuk od Igora

Stroj jsem si vybral, protože mám rád spolehlivé a pomalé motocykly. Nasednu, nastartuji a pak se jedu kochat. Zatím nejezdím přes 50 km/h, protože nejsem dost vyježděný, alespoň jsem se to dočetl tady na motorkářích, nerad bych něco uspěchal. Jedu si tedy takovou amatérskou úroveň a s přechodem na hardcore hobby ještě chvíli počkám, takže nemůžu moc objektivně hodnotit, s jistotou však můžu říci pár věcí...

Této motorce se přezdívá autobus. Není divu. Je velmi těžká, neobratná a vůbec nebrzdí. Pokud chci zpomalit nebo nedejbože zastavit, musím brzdovou páku přitáhnout úplně k řídítku hodně dlouho dopředu, brzdy jsou od nějakých italských amatérů, asi si brzy pořídím upgrade sadu na bubnovky.

Jako autobus také akceleruje, opět je vše potřeba velmi přesně časovat a pokud si řeknu, že chci přidat, třeba abych předjel toho cyklistu, za kterým se táhnu už dobrých pět kilometrů, musím za plyn vzít ještě dvě zatáčky před dlouhou rovinkou, která mi, doufejme, umožní bezpečné předjetí. O nějakém ježdění po zadním, jaké je často vidět na jůtůbu tedy nemůže být řeč, motorka se nezvedne ani na neutrál, natož na jedničku.

S obrovskou hmotností souvisí i průjezdy zatáček. Jednou, když jsem ty italské brzdy použil až v momentě, kdy bylo na zatáčku vidět, jsem se do zatáčky dokonce musel trochu naklopit, to byl panečku adrenalin. Od té doby už to nedělám, zatáčím zásadně pouze řídítky. Pepa sršeň by ze mě asi neměl radost :(

Dozadu jsem instaloval trubku od Igora, takže se můžu kochat tišeji, než kdy dřív. Jízda na tomto motocyklu je perfektní relaxace.

S motorkou jsem i přes pár neduhů popsaných výše velmi spokojen.

_SHIFT_
_SHIFT_ napsal 08.01.17 v 19:30 10b.

SBC

K660S
K660S napsal 10.12.15 v 09:27

plýseň

Propiska7
Propiska7 napsal 23.11.15 v 22:09 10b.

plíseň

KubysKTM
KubysKTM napsal 22.11.15 v 20:19 10b.

Toto jsou velmi hravé mašiny Užil jsem si s ní velice srandy a každý kdo jí má jistě taky, však na tvé fotce je tomu příkladem

SMkill
SMkill napsal 19.11.15 v 17:52 10b.

Já už ji používám taky jen na ježdění pro lahváče...hovno to jede a žere to jak autobus na závody do vrchů...takže k tvému popisu se přikláním...