Benelli TNT 1130 (2005)

Vlastník kPavlinka
Vloženo 20.11.2015
Aktualizováno 22.8.2019

Bestie s duší beránka. :) Všichni mi to rozmlouvali. Prej je to finální motorka. Slyšela jsem kolik se na ní zabilo lidí, jak vyhazuje ze sedla, jak je zdivočelá a podobné historky... Po ročním provozu můžu s klidem říct, že jsou to bludy.

Kawasaki Z 1000: důvod neuveden

První dojmy - Motorka je skvěle drobná, nízká. Měřím 164 cm, takže jsem vždy měla problém dosáhnout na zem. Ninju jsem měla sníženou. Na Benellku jsem si koupila snižovací kit a ještě jsem se po 2 sezónách nedostala k namontování, protože to není potřeba. Motorka je taky skvěle obratná, pro holku naprosto super.

Motorku bych doporučil pro - super kousek pro hustokrutý maličký holky :) ale jinak vhodná pro kohokoli (asi kromě 2m velikánů)

Na začátku byla touha přesedlat ze supersportu na naháče (začínám stárnout :) a v kapse jsem měla okolo 100k, takže jsem věděla, že to nebude nic moc nového. Jako správná členka Czech Kawasaki Clubu jsem už nějakou dobu pokukovala po Kawasaki Z1000, kterou jsem měla několikrát půjčenou, takže jsem věděla, do čeho bych šla. Zetko se mi moc líbí, ale je na mě dost veliké, těžké a neohrabané.

Jelikož jsem ženská, bylo pro mě taky dost důležitý jak motorka vypadá, dokonce důležitější než to, jak funguje :) a protože jsem ženská tak toho prostě ani dnes nelituju.

Koupila jsem tuto krásku za 100k, od prvního majitele. Jednou byla lehce padlá na bok = nový chladič, který je umístěn na boku. Ovšem rychlost při pádu lze poznat z odrenin. S pádama mám pár zkušeností, vím jak dopadla Ninja po složení v 70 km/hod. :)

Na motorce se mi jezdí dobře, chvíli mi trvalo, než jsem si převykla ze supersportu - neustálý zvyk ležet na břiše a úplně jiný způsob jízdy v zatáčkách apod... Motorka je dobře výkonná, má skvělý podvozek a je skvěle ovladatelná. Brzy jsou úplně skvělé. Nejdříve mi připadalo, že moto nebrzdí, ale nakonec jsem přišla na to, že ten brzdný učinek je naprosto skvělý, jen ty brzdy tolik nekoušou jako na Ninje. :)

Spolujezdec vzadu trpí, to je vidět už z obrázku. Spotřeba děsná, okolo 8l/100km při hodně klidné jízdě... :-/

Servis
To je kapitola sama o sobě... Takže jako každá benellka - problémy se startem zahřátého motorku (vyřešeny zakoupením speciální baterie s vysokým startovacím proudem), neutrál svítí často i když je tam nějaká rychlost (známá "vlastnost", jde o čidlo, které se vždy zanese a zlobí znova - zvykla jsem si :). Pokud se zastaví se zařazenou rychlostí, na místě, šance, že člověk najde neutrál je asi tak 5% - řeším chcípnutím motorku (zvášť teď když už mi startuje teplá ) a nebo prostě držím spojku...

Všechno předchozí beru jako vlastnosti, když si otevřete benelli forum, zjistíte, že to dělá 90% TNTček.

Závady:
Letos se mi stalo, že motorka jela na 2 válce, neměla sílu, trochu se dusila apod... Nejdříve jsem podezřívala svíčky, ale problém byl v jedné z cívek... Cívka vyměněna, a vše ok.

_Jerry_
_Jerry_ napsal 22.08.19 v 14:35

_Jerry_
_Jerry_ napsal 22.08.19 v 14:21

Krasna motorka, super recenze. Jen si nemyslim ze presednuti ze supersporta na nahace je znamkou starnuti. Spis bych v tom videl znamku PUNKU

At ti to jezdi.

Pedl
Pedl napsal 31.07.17 v 22:39 10b.

Krásná

BobRF
BobRF napsal 12.04.17 v 14:01 10b.

Krásná TNT 1130 tato moto bude nádherná vždy designem předběhla dobu co se týká problému dobře je popsal ve svém profilu wenca i jejich řešení at ti slouží

Ondrus84
Ondrus84 napsal 01.06.16 v 08:56 10b.

Ahoj,krásná,mám tornado, takže problémy které popisuješ znám,ta baterka je skvělej nápad asi to tak taky udělám