Yamaha XT 125X (2007)

Vlastník OnlyBranik
Vloženo 25.12.2015
Aktualizováno 25.12.2015

Pěkný motardík s obsahem 125ccm. Trochu menší oproti ostatním, ale rozhodně se neztratí.

Yamaha DT 125 X: 2takt x 4takt

První dojmy - První dojmy byly samozřejmě obrovské. Jelikož jsem do té doby seděl jen na fichtlu a ybr v autoškole tak to byla samozřejmě obrovská změna. Svým vzhledem mě uchvátila už když jsem jí viděl poprvé a byla to jasná volba. První jízda byla hodně opatrná avšak jak jinak než, že jsem chtěl vyzkoušet ten výkon .

Motorku bych doporučil pro - XT je vhodné jak pro začátečníky tak pro pokročilejši jezdce, kteří si chtějí užít jízdu. Sveze se dobře jak kluk tak i menší holka.

Doplňky na motorce - Moto je v původním stavu. Mám v plánu nejspíše modré blástry, výfuk Leo Vince, ráfky nalakovat na modro, blatník nalakovat na modro, nový držák SPZ + led světlo a blinkry, silnější přední žárovka, nějaké polepy.

Mám zatím najeto plus mínus 2000 km a mohu konstatovat, že mi po pár kilometrech padla krásně do ruky. Je sice trošku menší, ale nemám s tím při svých 185 cm problém. Má dvě polohy zadního tlumiče a pokud si jí dáte na tu vyšší tak sice nebude často stačit stojánek a díky tomu bude až nebezpečně nakloněná, ale svezete se pohodlně. Její výkon sice není nějak ohromující, ale na 125 to stačí - maximálka okolo 105 ( rovina, bez větru). Do 85km/h jde však krásně od spodu. Nemůžete si myslet, že když někdo jede kilem tak ho předjedete bez problému :D . Podvozek není na nějaký offroad avšak já jsem jí protáhl i trošičku obtížnějšími místo a všechno zvládla. Doma ale na silnici kde je nejzábavnější jak jinak než v zatáčkách. Na plnou nádrž jsem schopen ujet 280 km při né zrovna ekonomické jízdě takže spotřeba je okolo 3,5/100. Není zde žádný úložný prostor což je trošku problém, ale nic co by se nedalo vyřešit batohem. Zatím bez problémů.