Simson SR 50 (1985)

Vlastník Bikerr3979
Vloženo 3.1.2016
Aktualizováno 3.1.2016

Simson - jako mladý jsem na něj neměl ani peníze ani známosti.

Motorka koupena od od kamaráda

První dojmy - První dojmy byly rozpačité byla to hromada dílů v krabicích.Můj dlouholetý kamarád mi jej předal se slovy Vem si ho u tebe alespoň budu vědět že ho složíš když už jsem do toho vrazil tolik peněz.Dal jsem mu za něj 2000,-aby ho to tolik nebolelo.

Motorku bych doporučil pro - Protože se změnily zákony tak simson pro mladé začínající jezdce ztratil význam takže dnes už tak pro starší pány na ryby za dědinu a na hříbky do lesa.

Doplňky na motorce - Spínačka z číny a koupil jsem nové hranaté blinkry.

Simsona jsem za pár dní přivezl domů a začal skládat puzzle.Protože jsem ho nerozebíral tak jsem při montáži občas hádal který díl kam použít.Jinak mě to bavilo protože jsem skládal skoro novou motorku.Kamarád totiž vše nechal profesionálně nalakovat do červeno bílé a nakoupil hromadu nových dílů protože chtěl simsona zgenerálkovat pro svého syna.Problém byl v tom ,že než se mu to za těch několik let povedlo tak jeho synek vlastnil osobní auto tudíž se chudák simson stal hromadou krámů v garáži.Základ jsem složil a došla řada na elektriku.Chumel originálních drátů ve mě vzbudil paniku a to elektriku na panelku dělám z hlavy hned na ostro.Našel jsem si na netu schéma zapojení samozřejmě v němčině asi proto že mě ve škole učili rusky navíc s nevalným výsledkem.Takže přišel na řadu slovník a stal se ze mě překladatel.Tak jsem průběžně zdolal tento vrchol a zapojil vše jak má být.Potom jsem vyčistil a přetěsnil karburátor a upevnil ho pracně k motoru protože měl uštíplou přírubu.Následovalo seřízení předstihu.Další lahůdka protože přerušovač se inženýrům z NDR podařilo nacpat pod setrvačník takže přístup k němu je značně omezen a protože jsem neznal hodnotu předstihu tak nastalo seřizování stylem pokus omyl během kterého jsem vykouřil balíček cigaret.Konečně vrčí.Došteloval jsem karburátor a vydal se na zkušební jízdu.Jede pěkně akorát mi cestou vypadly klíčky ze spínačky tak jsem ho zdechnul přes kvalt.Klíčky byly nalezeny s tím že vlastně nejsou potřeba jelikož spínačka jde ovládat šroubovákem.Synek nadšený novou motorkou v baráku ihned objednal novou a taky nový karburátor který na internetu vypadal velice německy ovšem spolu se spínačkou přiletěli z číny.Vyměnil jsem spínačku a vyskytl se další problém.Po zapnutí zapalování motor krásně chytl ale už nešel vypnout.Takže znovu hledání v elektrice po dvou hodinách objevena závada.Ti pitomci v číně omylem na té nové skříňce proletovali dva kontakty Takže jsem z nové udělal ještě novější a bylo po elánu.Za pár dní až jsem vychladl jsem se pustil do výměny karburátoru.Zdánlivá banalita.Karbec koupený přímo na typ SR 50 mimochodem nejdražší ze všech nabízených na netu po namontování nebylo možno seřídit protože zavazel rám.I soudruzi v NDR věděli že šroub bohatosti musí být směrem nahoru nikoli na bok!Nakonec to bylo stejně jedno protože s novým karbecem to občas štěklo ale nikdy nechytlo přestože jsem seřizoval celé odpoledne.Byl opět namontován původní s uštíplou přírubou a simson byl připraven sloužit svému účelu.Další rána přišla z autoškoly.Synek dovršil 15-ti let a rozhodl jsem se ho přihlásit do kurzu.Jenomže vlastním ŘP delší dobu a mezitím zase někdo změnil zákony takže mi bylo řečeno že na simsona řidičák až v 16-ti do 125 ccm a 11 Kw.A tak se taky stalo.Po dovršení 16-ti si udělal řidičák,Já mu koupil YAMAHU YZF 125 R na kterou jsem koupil nový destičky,laďák a udělal jsem nové polepy.Simson letěl z baráku a dodnes jsem si na něj ani nevzpoměl.A přesto má tento příběh happyend.Protože mám Fazera FZS 1000 tak můžeme s klukem na společný vyjížďky a při normální jízdě mi v pohodě stačí,zatímco na simálovi bych s ním jet nemohl.

s_osna
s_osna napsal 25.12.16 v 06:39 10b.

Za výdrž při opravách 10bodíků.Já to vyřešil tak,že jsou doma sifoni dva a tak si neujíždíme navzájem a je to cajk.

Rottweiler
Rottweiler napsal 03.11.16 v 18:13 10b.

No paráda!!! Kdo po Simáku do roku 1990 netoužil??? Jen ať Ti dělá radost.

mikes007
mikes007 napsal 03.01.16 v 17:48 10b.

hruso25
hruso25 napsal 03.01.16 v 12:14

Niečo veľmi,veľmi podobné som zažil aj zo svojim simsonom,len s tým rozdielom že mne ostal v garáži.Používam ho na fakultatívne výlety do práce.

ALF1122
ALF1122 napsal 03.01.16 v 05:06 10b.

Jo taky dobrá story , spínačku jsem zatím neřešil . Tak tobě bych těch 100 bodů dal taky a vůbec je super , že díky takovém houževnatcům jako já a ty ty mašiny ještě jezďí