Aprilia Pegaso 650 (1995)

Vlastník shifty2
Vloženo 21.1.2016
Aktualizováno 3.9.2023

je to taky univerzál, na dochádzanie do práce, ale ani dlhšie cesty s pegaskom nie sú problém.

Kawasaki KLE 500: důvod neuveden
Cagiva Canyon 600: na Cagivu som nepočul nič dobré a navyše veľký problém z náhradnými dielmi. Motorka je to ale moc pekná, ako každá talianka :)

První dojmy - Prve dojmy ...motorka mi sadla vyborne,ako robená na moju 190cm postavu,Na prvej jazde som bol velmi opatrný,lebo sa mi zdala ohromne silna oproti Jawe. .Kvalty cvakali lahko,aj brzdy celkom dobre. Bol som rád že má predížené plexi ale zas jej chýbal centrálny stojan,

Motorku bych doporučil pro - pre začiatočníkov aj pre skúsenejších

Doplňky na motorce - dokúpil som padaci rám,cestovné brašne,12v zasuvku,závažíčka na ríditkách

Po roku brázdenia ciest na Jawe 350_640 s ktorou som mal stále nejake problémy som sa rozhodol pre nejaku lepšiu mašinu.Vždy sa mi viac páčili talianky a tak som pozeral hlavne tie.Vodičak do 35kw mi vyber zúžil prakticky len na jednovalcove endurká.A tak som hľadal, kutral po inzerátoch až som našiel APRILIU PEGASO 650

Pegaso je motorka na každý deň.Mám ju tretiu sezonu a chodievam na nej do roboty, na výlety aj na dlhsie trasy okolo 500km..Po meste sa 50tka zle dodrzuje 2ka pretáča a 3 zas trhá keď sú otáčky pod 3000..Motor sa najlepšie cíti medzi 3000-5000 ot/min.
Po okreskách sa dá jazdiť na pohodu 90-120 km/h.Moto nepláva v zakrutach drží pekne ale na koleno neklopim samozrejme ;) Mám obuté Mitas E-07 ..slušné gumy na cestu..menej uz do nejakeho terenu , maximalne polná cesta.
S pegasom sa dá ísť dobre aj po dialnici, maximalka je nejakych 160km/h ale nie je to udrzatelná rýchlosť a ja nechcem tú babičku tak trápiť. Ideálne 120-140km/h na rychle presuny.Skúšal som zohnať aj 17ku vývodové koliesko, ze ak by to na tej dialnici pomohlo,ale nie je .toho nikde.Pri týchto vyšších rýchlostiach sa hodí to predížené plexi..plní svoju funkciu dobre.Moto trochu pri jazde vibruje,ako každý jednobuch,ale oproti jawe je to nič..
Spotreba pri tejto karbecovej verzii je tak 5,5-6,5 litra čo je dosť pri 14litrovej nádrži. to je podľa mňa najväčšia slabina tejto motorky.Novšia Cube ma okolo 20 l neviem presne. a tiež chyba čidlo tlaku oleja oproti novšej verzii.

Čo sa týka porúch,podľa mňa je to pomerne spoľahlivá motorka takmer zhodná s BMW f650 ,(vyrábali sa na jednej linke) Najhoršie čo sa mi vyskytlo boli asi vytrhnuté drôty so spínačky. Inak len mením olej každú sezonu .

Update po 76 000 km : Blbnul som v teréne a praskla mi vidla, chvalabohu sa dala zohnať druhá, takže odteraz hlavne asfalt. Pegasu moc nechutí E10 benzín, pridávam vždy aditivum, lebo už sa mi stalo, že bola len zo 2 týždne odstavená a bol problém naštartovať. A oživenie po zime to je kapitola sama o sebe. Motoservisy sú na jar plné starších motoriek s karburátorom, ktoré treba vyčistiť.

Maroš2811
Maroš2811 napsal 31.01.16 v 13:08 10b.

Ahoj. Myslel som že žartujš al vidím že fakt sú rovnaké...
Všetko dobré prajem.

findejs1310
findejs1310 napsal 21.01.16 v 19:15

Další člen do klubu
Ať dobře slouží kaamo. 10b.

findejs1310
findejs1310 napsal 21.01.16 v 19:15

Další člen do klubu
Ať dobře slouží kaamo. 10b.