Aprilia Tuareg Wind 125 (1988)

Vlastník Bezdi
Vloženo 16.2.2016
Aktualizováno 16.2.2016

Skvělá motorka pro terén i silnici, díky rotaxu i skvělý výkon, fakt dospělá obrovská mašina!

Yamaha TDR 125: Aprilia mě hned chytla za srdce a byla víc \"enduro\" než TDR už kvůli výpletům a špalkům a nadchlo mě, že vypadá jako dakarovej speciál trošičku, sice starší, ale ano

První dojmy - Ze začátku jsem moc nechtěl v mládí okapotovaný enduro, chtěl jsem něco na styl DTčka, nebo Kawy Kx mám pocit, snad se v názvu nepletu... Ale našel jsem ji a vybíral jsem ji s tátou a ten hned ať se na ni jedem podívat tak jsem znuděně přikývl a pak jsem kulil očima, táhla pěkně za plynem, předek se zvedal, výkon tam byl znát.. Tak i když jsem věděl v jakým je stavu a že to bude spousta práce.. Řekl jsem jí ANO a vezl jsem si ji domů, byl jsem nadšenej a zatím jsem najel málo, protože se na ní hned začlo dělat, ale už se těším, mám z ní osobně moc dobrej pocit

Motorku bych doporučil pro - Motorka je nejvhodnější pro začínající lidi většího vzrůstu, kteří chtějí nějaký ten výkon, asi bych ji nedoporučil třeba menším slečnám, mám i se svou výškou problém přes ni přetáhnout nohu, takže by to mohl být problém, ale kdo ví :)

Motorku jsem si vybral opravdu náhodně při hledání na internetu a při svezení mě šíleně chytla za srdce a musela být moje.
Zatím s ní nemám moc zkušeností, ale něco málinko mám najeto po polňačkách, než jsem ji rozebral a myslím si, že motor má úžasný výkon, hlavně díky tomu, že jsem z ní nevytáhl maximum a i tak toho bylo dost, no vše napravím jak bude hotová :) brzdy šly krásně, zadní na ťukanec, ale pak při delším stání a rozebrání plastů nějak přestala fungovat a tak jsem ji sundal a ztjistil jsem, že tam jsou v celkem hrozném stavu, tak se udělal repas a přední brzda byla jen na páčce nějak blbě utažená tak zabrala na konci, ale za to na fleku, tak jsem se toho trošku bál, ale to se později vyladí chvilkou štelování. Motorka je skvěle ovladatelná, akorát jsem při jízdě trošku cítil to vysoký těžiště a věděl jsem, že to asi na klopení nebude, ale vůbec to nevadí :) A co se týče servisu a poruch, tak s tím zatím nemám moc zkušeností.
A teď něco k tomu, kde je motorce nejlépe, no je to hodně o gumách, ale řekl bych, že asi na silnici, ale zatím jsem víc najel v lehkém terénu a tam jela úplně úžasně už díky špalkům a výšce a výkonu, ale pořád je okapotovaná, takže bude trošku širší a těžší, ale jinak si myslím, že to je dokonale využitelná motorka do terénu i na silnici :)
A řekl bych, že by se s ní dalo i cestovat, ale jelikož je to 2takt tak se to může prodražit když za to taháte, zatím s cestováním nemám zkušenosti, ale podle posezu a jízdních vlastností bych řekl, že motorka jako taková je na cestování skvělá :) .

Jawák81
Jawák81 napsal 10.07.22 v 12:02 8b.

Hezká motorka uvažuji nad ní ,chtěl bych se zeptat jaké jsou rozměry a váha ,díky!

Bezdi
Bezdi napsal 13.03.16 v 20:28

Díky všem za pozitivní ohlasy, snad bude jezdit pořád a je pravda, že nejde rozeznat od větší kubatury, když 600 mám pocit má stejný plasty a rám, ale možná bych tím znalce urazil, tak to typuju podle toho jak to vypadá

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 21.02.16 v 20:51 9b.

ať to slouží, pěkný endurko

JTpunisher
JTpunisher napsal 20.02.16 v 08:27 10b.

je to naprosto super 125dvacitka aprilii v tyhle dobe dela motorky ltere byli k nepoznani od vetsich ccm

Bezdi
Bezdi napsal 17.02.16 v 09:58

YZFo je taky super bike, ať mu to jezdí