Kawasaki Zephyr 750 (1993)

Vlastník opium
Vloženo 23.5.2016
Aktualizováno 29.9.2019

Krásná klasika s dvěma výfuky a pohodovým posezem.

Honda CB 750: zrovna žádná nebyla a Zephyr byl kousek ode mě
Suzuki GSX 750: stejný důvod

První dojmy - Tenhle styl motorek se mi líbil už dlouho a ted přišel čas si jej vyzkoušet. Pohodlný posez, ideální pro mou výšku 173cm. Hned mi padla do ruky i přesto, že na ní bude ještě dost práce a to nemluvím o penězích.

Motorku bych doporučil pro - Pro pohodáře a milovníky klasiky.Pro lidi měnšího vzrůstu a jako mašina na stavbu cafe racera.

Doplňky na motorce - sundány laďáky z kdoví čeho a dány zpět origo laufy,Mini zrcátka rizoma nahrazena většími kousky v kterých jde něco i vidět, gripy barracuda, přešité sedlo.

Jako mnoho lidí tady na foru, jsem vybíral ze tří modelů. Honda CB750, Suzuki GSX 750 Inazuma a Kawasaki Zephyr 750.
Při projíždění inzerce, nic nebylo a když, tak na druhém konci republiky a pak se najednou objevil inzerát na Zephyra a ještě ten den se jel podívat, no a během týden už se vezl domů.

Najeto zatím nic moc spolu nemáme, nebyl čas a navíc je třeba udělat nějáký ten servis.Při nákupu jsem počítal se spotřebákem jako řetěz, gumy,brzdové destičky, ale že bude epoxidovým lepidlem zalepené těsnění pod válcem jsem nečekal, moje chyba.Po projížďtce jsem kontroloval motor, jestli není nikde olej a motor byl čistý, škoda, že jsem se více neohnul a nepodíval se pod válce, nenapadlo mě, že někdo udělá takovou prasárnu.Takže když jsem se jel poprvé projet, měl jsem krásně naolejovanou botu.
Takže první co bude je přetěsnění motoru a s tím rovnou rozvody, ventily, vyčištění karburatoru ultrazvukem a následné seřízení, uvidíme v jakém stavu je primární řetěz, na volnoběh už jde slyšet, ale je to drahá záležitost, zase na druhou stranu, když už se to dělá, tak pořádně.

I přes celkem slušný průsak jsem neodolal a alespoň kousek se svezl,ale na nějáké recenze to zatím není, po servisu toho napíšu více.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 23.05.16 v 23:29 10b.

Krásná klasika, super!