Buell XB12X Ulysses (2005)

Vlastník alexa7
Vloženo 5.7.2016
Aktualizováno 5.7.2016

Motorka ktorá je "iná" jak výzorom tak na ceste.

První dojmy - Bol som velmi príjemne prekvapený ovládatelnosťou motorky. Výbornou prednou brzdou. S motorom ktorý len tak neomrzí.

Motorku bych doporučil pro - Hlavne nie velmi malému pilotovi. Motorka má dosť vysoko ťažisko a vo dvojici pri manévrovaní môžete mať problém. Inak je príjemná.

Doplňky na motorce - Ladák som si dal urobiť v Maďarsku. Ta moto je s povodným príšerne pridusená.

Tuto motorku som vlastnil jednu sezonu v roku 2010 asi 6000tis km. Buell ako taký sa mi vždy páčil a patrí do kategorie motoriek, že si človek len tak otvorí pivo v garáži a pozerá si ju
Čopre jazdiť moc nemusím, ale tie motory v nich su fakt zaujímavé a mnohé z nich majú "gule" Takže motocykel s nastavitelným podvozkom s motorom čopra s dobrým rámom, s pohodlím a posedom na cestovanie . Pre viac vecí v jednom
Jazda na tejto motorke je v skutku zábavná. Napriek zvýšenému podvozku oproti klasickému naháču sa dá na nej užiť zákruty do sýtosti.Vedie sa ako motard.
V uzkych uzavretých zákrutách, bez dlhších rovín som nejedného strelca prekvapil Motocykel so sériovým výfukom bol extrémne tichý a v 5ke mu celkom slušne dochádzal dych. Hned po pár km som dal na neho vyrobiť ladený a možem potvrdiť, že u žiadnej motorky som nepocítil také výrazné "ožitie" ako práve u tejto. Bez akýchkolvek uprav máp a dalších drahých vecí. Ten výfuk je vyslovene nutné vymeniť.Motorka je krátka a zvýšená, super sa na tom jazdilo na zadnom. A to len tak v meste bez toho aby som výrazne prekročil rýchlosť Táto v podstate nie velmi pozitívna vlastnosť sa stávala troška viac negatívnou pri jazde nabalený vo dvojici, kde nebol problém predbiehať na zadnom aj ked som nechcel. Spolujazdec má celkom miesta dosť, vzhladom na "krátkosť" motorky.Geniálna je zadná vyklápacia opierka. Sedadlá su fakt pohodlné .
Motocykel bol prezentovaný ako cestovné enduro. Začnem s tým, že váha tejto motorky je pod váhou terajšej "najsamlepšej" Afriky
Samozrejme že motorka, už svojou stavbou má svoje terénne limity ale zdôraznujem hlavne tu lahkosť spojenú s ovládaním. Roky jazdím aj offroad a viem trošku porovnať.
Šotolinovú alebo polnú cestu ja za ofroad ani nepovažujem ,/ ako 15 ročný na 350kach som nikde inde bez vodičáku ani nejazdil / ale ked som tam z asfaltu odbočil bol som fakt prekvapený, že aká pohodička. Krásne sa motorka viedla v driftoch , pozícia v stoji na stupačkách bola tiež dobrá. Ako keby Erik endurá staval od malička
Inak po tejto motorke som vedel pochopiť jednu "dakarovsku" stavbu endura s
týmto HD motorom /už neviem nájsť tú fotku/ Neuveríte, ale ono to môže fungovať fakt skvele, ked nenahánate sekundy a idete ako traktor cez všetko
Na motorke som neriešil žiadny servis. Mala 18 tis. a po servise, ked som ju z Anglicka kupoval a mala 24t ked som ju predal.
Chcel som jej vytknuť veterný štít, ale potom čo som pred pár dňami vyskúšal nového Tracera , ktorý je vlastne tiež "natiahnutý" naháč ... tak je moc dobrý
Motorka mala jedinu opravu, teda výmenu ložísk v zadnom kolese. Mal som komplet servisnú dokumentáciu. Čo mi na nej trocha vadilo bol ventilátor zadného
valca, ktorý mi statočne fúkal horúci vzduch na lavé stehno.Síce po výmene výfuku zapínal podstatne menej.
Super vec boli na nádrži také gumené ochrany. Motorka mi pri otáčaní padla a nič som neoškrel.
Predal som ju, lebo mi dali za nu tolko za kolko som ju kupil. A potom som ešte
dlho snoril po inzerátoch, že si kupim takú znova
Erikom Buell,s týmto modelom verejnosť prekvapil, ale ja som sa prekvapil s tým že ako to fajn funguje.Určite by si bola zaslúžila minimálne ďalší vývoj. Celého Buellu je škoda.

Bowler
Bowler napsal 23.07.18 v 06:52 10b.

Mas to moc vystizne napsane! Pred mesicem jsem absolvoval asi 11000km vylet na stejnem Bulikovi a byla to moje prvni zkusenost s timto modelem. Musim rict ze jsem byl s motorkou nadmiru spokojen a ted planuji zkusit jizdu ve dvou a pokud bude vyhovovat i manzelce tak zustane v nasi garazi naporad.

marnej
marnej napsal 06.07.16 v 11:43 10b.

O to přesně jde , že je jiná , takže za mě 10b