Yamaha XJ 550 (1984)

Vlastník ondra_xj
Vloženo 4.8.2016
Aktualizováno 5.8.2016

Moje první motorka. Krásná klasika přesně podle mého gusta.

Yamaha SR 500: Krásná motorka - dlouho dobu jsem hledal, ale nenacházel, vhodný kus ke koupi a začínal si čím dál více uvědomovat, že vzhledem k mému vyššímu vzrůstu a potřebě cestovat i na trochu delší vzdálenosti, bych se měl zaměřit přeci jenom na něco většího.
Yamaha XJ 650: Na doporučení od kamaráda jsem se tedy zaměřil na Yamahu XJ 650 a nakonec skončil u XJ 550, protože se naskytl velmi pěkný kousek ke koupi.

První dojmy - Úplně zpočátku - z fotek, mi XJ příliš neučarovalo, ale s postupem času se mi začínalo líbit čím dál více. Když jsem potom dorazil k prodejci a viděl ji vlastně poprvé na živo, bylo hotovo. Ano, tohle je ta pravá motorka pro mě.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil milovníkům klasiky i začátečníkům.

Doplňky na motorce - Hledám nejlépe zadní nosič, případně i nosič na kufry+kufry, zatím marně.

Když jsem jí přivezl a za barákem trochu projel, projevilo se horší řazení, které šlo velmi těžko - naštěstí to bylo jen vytahané spojkové lanko. Nicméně motorku jsem dal seřídit k mechanikovi, který odstranil všechny drobné problémy. Prosakující přední tlumiče, přibrzďující přední brzda, atd. Dále byla provedena synchronizace karburátorů a kontrola ventilové vůle.

Mezi tím jsem si udělal řidičák, motorku přihlásil a mohl jsem se konečně pořádně projet. Je to moje první motorka, takže se teprve zajíždím. Nicméně nutno říct, že mi od začátku padla do ruky a výkonově je pro mě zatím naprosto dostatečná. Zatím jsem najel asi 1.500 km sám i ve dvou a velmi kladně hodnotím především pohodlí jak pro řidiče, tak spolujezdce, zkrátka ideální na cestování. Pocit z jízdy je vynikající a krásný zvuk ho jen podtrhuje. Spotřeba se v jednom pohybuje kolem 4,8 l a to ji nijak nešetřím. Jedinou nevýhodou se tak jeví často zmiňované slabší brzdy, ale již jsem si celkem zvykl.

ondra_xj
ondra_xj napsal 09.02.21 v 18:27

to pigi79: Ahoj, díky za zájem. Jo byla to pro mě motorka snů, když se koukám na ty fotky, nejradši bych jí dal do kupy a zase jezdil. Nehoda se stala už před třemi lety, ne vlastní vinou. S přítelkyní jsme byli trochu polámaní a i když to hlavně u přítelkyně zpočátku nevypadalo moc dobře, vylízali jsme se z toho bez vážnějších následků. Byla to krásná etapa a moc jsem si to užil, každopádně jsem se už tehdy zařekl, že už jezdit neubudu, i když mě občas svrbí ruce :)

pigi79
pigi79 napsal 09.02.21 v 15:51 10b.

Ahoj, koukal jsem na inzerci, že prodáváš svojí XJ550. V profilu jsem ji obdivoval, jak ji máš pěkně v originále a krásném stavu. V inzerátu jsem četl, že jsi měl nehodu a viděl nabouranou Xj, to mě upřímě mrzí, ale doufám, že to odneslo jenom železo a ty jsi v pořádku. Drž se Pavel.

XJ500
XJ500 napsal 31.08.17 v 22:02

PK57
PK57 napsal 11.04.17 v 14:01 10b.

Právě prodávám držáky na kufry Krauser...
Motorka super.

3neczak
3neczak napsal 30.09.16 v 10:11 10b.

Moc pěkná, každý se musí otočit! Samozřejmě 10 bodů!