Yamaha XJ 550 (1984)

Vlastník Memphis-Divočák
Vloženo 13.6.2013
Aktualizováno 18.9.2014

Jednoduchá krásná klasická motorka.

První dojmy - Dostala se kemě řádně špinavá a ušmudlaná tak započalo čistění a leštění ktereé nebere konce. Sehnal jsem odlakovač na motor co mu neulblíží a chystám se na tu loupající se černou barvu. Na kvalitní a rozsáhlou renovaci nemám finnance a tak pujdu cestou zachování maximálne původního stavu,vyčistit,rozlestit a servisovat. Jako začátečník který jezdil jen v motoškole a pak párkrát na Jawě pérák 250 (rok 48) to byl velky skok. Prvotní respekt vystřídalo příjemné zjištění z ovladatelnosti a funkčnosti motorky. Je to pohodlná motorka na výlety a kochání krajinou přijde mi i velmi žívá ,ale nemám srovnání. Zatím se seznamujeme a ja se učim jezdit. Čištění pokračuje ... vše funguje a tak se nesnažím přehnaně opravovat a jen smývám letitou špínu. Neustále me udivuje jak ty dily vypadají děsně a přitom se dají ještě tak pekně vyčistit. Kartáček na zuby to je kamarád...

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky co nechteji 125 nebo pohodáře i pro menší postavy. I na svůj věk nabídne i peknou dávku adrenalinu.

Doplňky na motorce - Nejsou, nebyli a jediné co scháním je originálni Krauser topcase

Vybral si on mě. Podal jsem si inzerát, že vyměním auto za motorku z techto let a obsahu a ono to vyšlo...

O brzdách se píše že jsou slabé podle mě pokud jedete pohodovku a cestujete tak jsou velmi dostačující. Zavodník to neni.

dnes ráno jsem to nevydržel v 5:15 vstal a vyrazil na Hazmburk celkem 80km a čerstvy pak hned do práce. Styl jízdy - bez mapy po nejmenších cestach a neztratit se, nehraje se na čas ani km ale na objevováni vesnic a mist kam bych jinak nejel a mam je par km od baraku.

Momentálně má od koupě najeto celych 500km neni to moc, nadruhou stranu dlouho stála a bez oprav pokračuje a jezdí jak drak :)

20.12.2013 prave jsem si dovezl dobove kufry Krauser nemohl jsem tomu ani uverit drazba skoncila na 32e dva kufry a drzak s potnou :) k prodejci jsem to mel 140km tak jsem skocil do auta a uz jsou doma a paradni!

Ještěd první opravdu velkej výlet

14.6.2014 - Pokořen Grossglockner

Byl to slušnej extrém venku 5C mlha, že jsme nevideli vic jak na 5 metru při sjezdu a déšt se sněhem, ale stálo to za to!!

Domů jsme dojeli, ale oboum motorkám umřely převodovky nebylo to žádným závodním tempem ani zběsilým řazením ale v jedné se vysypalo jehlové ložisko a druhá má vuli na volnoběžce to nás ale nezastaví. Těd jsou motory venku a nová ložiska u mě i jiná převodovka jsou na cestě. V Červenci jsme znova na asfaltu!! Přípravy na Rumunsko jsou na pořadu dne!!

13.9.2014 MOTORKA JEDE!!! ŘADÍ!!! ano motor byl venku vyměnil jsem celou převodovku s ložiskama a ona jede!! To byl pocit!! Sice konec sezony ale v celku.

XJ500
XJ500 napsal 31.08.17 v 21:59

Marketka_rebel
Marketka_rebel napsal 26.06.14 v 12:15 10b.

Odvedl jsi zřejmě kus pořádné práce!!! To se cení ať Ti slouží

Memphis-Divočák
Memphis-Divočák napsal 11.12.13 v 10:24

Díky. Těd jsou na cestě nějaké drobnosti brzdy předni zadni,lanka,filtry,svicky,tesneni palivoveho kohoutu i sklíčko do brzdového válce na to jsem opravdu zvědavý přijde až Virginie, USA :) Prostě servis renovace ne. Jezdit, ale bude v létě jedeme k Baltu. Jinak se v tom nechci moc vrtat všehno parádně funguje tak se snažím do toho moc nerejpat :)

Jo a je to Hazmburk.

jawarmaniak
jawarmaniak napsal 21.11.13 v 14:35

Vítám dalšího XJ550tkáře. Tvůj přístup k zachování původních dílů chválím. Moc pěkná Seca. Ty motokufry doporučuju sehnat. Ideálka bude sehnat Německé Krausery Stary. Jen budeš muset sbastlit držáky . Ale hodí se tvarově. Vybral sis dobře. 550 je dobrej stroj, na kterém se ještě nešetřilo, což se o XJ600 už říci nedá.

kozka
kozka napsal 03.10.13 v 07:16

Tyhle stroje mají tuhý kořen! Hezká fotky pod Troskami (?) Přeju spoustu skvělých cest.