Yamaha FZ6 Fazer S2 (2008)

Vlastník NIKIS2202
Vloženo 3.10.2016
Aktualizováno 25.3.2024

Pro mě nádherná motorka s ostrým vzhledem a krásnou barvou.

Motorka koupena od zde v bazaru od soukromé osoby

Yamaha Fazer8: Na začátek jsem volil o něco slabší. Nejdřív se do toho musím zase dostat.

První dojmy - Nejdříve šok z radosti, že jsem takovou vůbec objevil. Trvalo to, ale našli jsme se - asi osud. Měl jsem prostudované snad všechny recenze a zkušenosti zde na Motorkářích a tak jsem zhruba věděl do čeho jdu. Už první jízda mě utvrdila v tom, že jsem vybral dobře.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych opravdu doporučil lidem, co se vracejí do stopy, ale i mladým, je to ideální stroj nejen na naučení. I zkušení jezdci si u ní najdou své za hranicí 8-10tis otáček. Dá se na ní skvěle cestovat a to i ve dvou s kuframa po Evropě - vyzkoušeno, mašina to zvládá absolutně bez problémů, již několik let .

Doplňky na motorce - Vyšší plexi Puig, klín pod motor v barvě, tankpad, stavitelné páčky Rutan, padáky Rutan, kouřová sklíčka blinkrů, zadní blatník v barvě, nerez kryt chladiče, ochranné protektory do osy kol přední + zadní - Rutan, Carbon na několika krytech, zvýšení řídítek M-style, deflektor Puig, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, zadní+boční nosiče + plotna Givi, horní kufr Givi, tankbag Givi, boční brašny Givi a držák na mobil Givi na cesty, nabíječka USB, gelové sedlo od DDT Custom seats, nádržka na brzdovku zadní M-style, proužky na kola Yamaha, laďák LeoVince, zalomené ventilky Puig+čepičky Yamaha, nový držák na mobil od SP Connect s antivibrační podložkou

Začínal jsem na Simsonu a skončil na MZ 251.Tenkrát to tak bylo,výběr nic moc. No a pak přestávka skoro 20 let. Rodina, děti , dům a nějaké to zázemí , co jsem tady pročítal , tak to měla spousta motorkářů stejné. No a přišel čas se vrátit .
Vždy se mi líbily Yamahy a po přečtení zkušeností tady, bylo jasno, buď Fazer 8 nebo FZ6 S2 Fazer. Líbily se mi obě moc, ale nechtěl jsem se přeceňovat, takových bylo..., takže rozumně, pojezdím na slabší a uvidím, jestli mě to zase chytne a pak se můžu posunout dál.

Tak jsem začal v roce 2015 hledat FZ6 S2 Fazer. Nebylo to tak jednoduché najít ideální stroj. Po roce marného hledání zase náhodně nahlédnu na Motorkářích do sekce bazar a tam hned jako první můj vysněný stroj, modrá Yamaha FZ6 S2 Fazer koupená v ČR, minimální nájezd a má i ABS. Během týdne byla doma. Při komunikaci s prodávajícím jsem se dozvěděl, že ten inzerát vložil před 10 minutami. Neskutečné, ani jsem tomu nemohl uvěřit, prostě klika.
Prodejce byl velmi solidní pán od Karlových Varů a stejný příběh jako já, jen s tím rozdílem, že jeho to po těch letech nechytlo - začal se na silnici bát a vzhledem k tomu, že motorku kupoval novou v Yamaze v Karlových Varech, bylo mu jí líto hned zase prodat, tak si ji nechal, ale prakticky vůbec nejezdil. Motorku jsem koupil s nájezdem 1716 km a jako by právě sjela z linky - úplně nová mašina.

Teď po ujetí asi 2000 km musím říct, že je to úžasný všestranný stroj , jak pro pohodovou klidnou jízdu , svižnější svezení i skutečné řádění. Do 7tis otáček je to hodná motorka , při této hranici přijde znatelný nárůst výkonu , krásný to okamžik a při 10 tis začíná peklo na kolech - toto musí brát s rezervou majitelé mnohem silnějších strojů.

Brzdy jsou skvělé , dobrě dávkovatelné a v případě mého stroje i s ABS. Zadní prakticky nepoužívám, jen někdy si s ní pomůžu.
Úložný prostor pod sedlem je jen na lékarničku, malé nářadí, výstražnou vestu a opravnou sadu na píchlou gumu. Podvozek je měkčí, ale na naše cesty ideální a když jedeme se ženou , nastavuji zadní tlumič na 6 ze 7 a je to dobré. Já jezdím na 4, v tom jsem si našel pro mě ideální polohu. Při cestách ve dvou má motorka pro spolujezdce dobrý tvar sedla a příjemné polstrování. Po ujetí asi 240 km v kuse žádné bolení zadnice a to se mnou zatím jede jen občas. Motorku mám od května 2016 , takže je to zatím kolem komína. Ale ambice na delší cesty rozhodně Fazer má, jen kufry a jedem...

Spotřeba je samozřejmě dle jízdy, u mě od 5,5 do 6,5 L . Pohoda
Můj první servis - olej, brzdovka, filtr - v 1956 km

Takhle jsem ji koupil a přivezl domů...ale od té doby - díky mnoha doplňkům hodně zkrásněla. Domů jí musel řídit kamarád, já jsem měl až moc velký respekt a neměl ještě ani helmu a oblečení.

23.11.2016
Tak moje krátká první sezóna po 20 letech skončila s nájezdem pouhých
2058 km, ale hlavně,jak se říká bez ztráty kytičky. Bylo to něco úžasného, až jsem si říkal, proč jsem tak dlouho čekal. Už se moc těším na jaro a na nějaké delší výjezdy.

8.4.2018
Loňskou sezónu 2017 jsem najel 3482 km , byla to paráda a hlavně se mnou začala jezdit moje žena, chytlo jí to. Nejdelší vyjížďka byly 3 dny po Šumavě. Letos máme v plánu Alpy, Grossglockner a Orlí hnízdo.
Před dvěma dny při 7256 km proběhla výměna oleje , filtru, dotažení řetězu atd...celková kontrola před sezónou.

17.1.2019
Sezóna 2018 skončila nájezdem 4223 km, spousta výletů po ČR, ale hlavně se mi splnil cestovatelský sen v podobě týdenní cesty do Alp se ženou, projeli jsme toho hodně, jen pro info Grossglockner, Gerlos, Postalm, Rossfeldstrasse, Krimmelské vodopády, Orlí hnízdo a další, celý týden nádherně, ani kapka. Více fotek je v galerii. Strašně moc nás to nadchlo a už máme v plánu cestu na tento rok , přes Rakousko do Itálie, cílem bude Stelvio, už se těšíme na jaro...

1.3.2020
Tak sezóna 2019 skončila nájezdem 4234 km a byla dalším splněným cestovatelským snem - pokořili jsme Stelvio, nádherná týdenní cesta po Italských passech, jen namátkou Stelvio, del Tonale ,Pordoi, Sella, Rolle, Fedaia, Falzarego, Gardena, Marmolada, Campolongo, Gavia, Valparola, di Giau a asi i něco víc, zpět domů přes Grossglockner...naše klasika, co nezklame. Více fotek je v galerii. Itálie je jasná jednička, chceme se tam podívat i letos, uvidíme , jestli nám to ten koronavirus dovolí... . Jinak jsme zvládli řadu výletů i u nás, jako každoročně pouťový výjezd na Říp a pak Ještěd , Klínovec atd...atd, asi nemá smysl popisovat v deníku každou projížďku.
Už se to blíží, jaro je za chvíli tady, těšíme se, kam nás cesty na motorce v roce 2020 zavedou…jedeme dál...Celkově má motorka najeto 15713 km, tak nás čeká větší servis.

9.4.2020
Proběhl servis v 15715 km, klasika olej, filtr, vzduchový filtr. Nechal jsem vyměnit olej v předních vidlicích, dost se při brzdění "potápěly" , tak mi tam dali olej 15W a musím říct, že je to o mnoho lepší, předek je tužší. Jinak proběhla celková prohlídka motorky - svíčky, ventily, ložiska v osách kol, řetězovka atd... vše absolutně v pořádku, řekli mi ,že je jako nová, tak mi udělali radost. Těším se na novou sezónu, která bude bohužel poznamenána situací s koronavirem, uvidíme, kam se budeme moct podívat... doufám, že to pro nás všechny dobře dopadne a situace se dá do pořádku...

13.2.2021
Přidám krátké zhodnocení sezóny 2020, kterou bohužel Covid-19 poznamenal mnohem více, než si asi kdokoliv mohl myslet, a to nejenom z pohledu motorkáře.
I tak jsme najezdili 3565 km , celkově má motorka najeto 19278 km.
Podařilo se nám v létě, kdy to situace aspoň trochu umožnila vyjet na týden, ne do Alp ani Dolomit, ale po naší domovině - po Čechách. Vzali jsme to dolů přes celou Šumavu, jižní Čechy, Vysočinu, jižní Moravu, pak nahoru do Krkonoš a domů, krásných asi 1800 km , parádní počasí a spousta navštívených míst, jen pravda, ty výhledy nejsou jako v Alpách... . Dále samozřejmě dost jednodenních projížděk. Začala se mnou jezdit i dcera, takže i s ní proběhlo několik moc pěkných výletů. Do nové sezóny asi vstoupíme stále pod vlivem toho koronaviru, takže nic na letošek neplánuji a uvidíme, jak se to bude vyvíjet...každopádně jedeme dál...

6.1.2022
Sezóna 2021 byla opět hlavně na začátku poznamenána Covidem-19, v létě se zdála být situace OK, takže se nám podařilo jet na týden do Alp a Dolomit na naše oblíbená i neznámá místa, kdo to zná, ten ví, kdo ne, neměl by váhat a jet. Samozřejmě i mnoho jednodenních výletů po Čechách jako vždy. V roce 2021 jsme najezdili 3723 km, Celkem má motorka najeto 23001 km. Teď se zase začíná kvůli Omikronu zpřísňovat, snad se přežene a bude to jaře v klidu..., uvidíme, plán je určitě zase stejný - Itálie , Rakousko.

2.2.2023
Sezóna 2022 mohla být po těch předchozích v pohodě, bohužel hned po covidu přišlo napadení Ukrajiny Ruskem a z toho následná krize, ze které se budeme ještě dlouho vzpamatovávat. Z pohledu ježdění to celkem šlo, dali jsme hodně výletů po Čechách a pár i s kamarády a hlavně jsme zase vyrazily do hor, tím myslím i ty naše, třeba Krkonoše , ale hlavně naši cestu do Alp a dále dolů do Slovinska, celkem 1767km. To byl zážitek , Slovinsko je nádherná a pohostinná země, určitě se tam chceme vrátit, tak snad letos. Jinak motorka šlape, letos jsme najeli 3665 km, motorka má celkem najeto 26666 km. Teď před sezónou mě čeká výměna brzdových destiček, včetně brzd. kapaliny, olej a filtry, kontrola předních tlumičů a výměna svíček.

23.1.2024
Sezóna 2023 začala jako obvykle servisem, výměna oleje a filtru , svíček ,předních brzd. destiček + kapaliny , kontrola vidlic - nové gufera a olej. Vyjížďky začaly velkou akcí, výjezdem na horu Říp v době konání pouti. Pak se to ale pokazilo, můj baťůžek a žena moje drahá musela na poměrně vážnou urgentní operaci s dlouhou rekonvalescencí a naše plány vzaly za své. Prostě po Řípu byla letos bez motorky a mě to taky poznamenalo, starosti byly jiné... Dal jsem jen pár vyjížděk po okolí, hlavně s dcerou, která udělala papíry na A2, ale pořídili jsme jí na rozježdění Yamahu YZF-R125, mám z ní velkou radost, jde jí to, je šikulka. Před zimou umýt, namazat a uložit. Celkově má moje motorka najeto 28365km, takže za rok 2023 absolutně nejmenší roční nájezd 1699km. No snad letos rok 2024 to bude o dost lepší, žena už je v pořádku, takže se těšíme zase někam do hor a taky, až to rozjedeme společně s dcerou...

NiLu
NiLu napsal 06.01.22 v 17:09 10b.

Moc pěkný Frazer a nádherné fotečky z výletů. Přeji mnoho dalších km v sedle a vždy šťastný návrat domů.

findejs1310
findejs1310 napsal 16.01.21 v 14:57 10b.

Vidím že pořád pohodička

Din00
Din00 napsal 07.08.19 v 16:02 10b.

Pecka, 10b.

Samíc
Samíc napsal 28.02.19 v 17:55 10b.

Dobře napsáno a moc pěkná mašina, super fotky v galerii

context
context napsal 23.04.17 v 19:27 10b.

Pěkny fazer přeji hodně km bez nehod a ať ti dělá jenom radost