Harley Davidson FLHTC Electra Glide Classic (2004)

Vlastník Bicman
Vloženo 2.11.2016
Aktualizováno 30.8.2017

Cestovní Haryk, spousta úložného prostoru a pohodlí.

Motorka koupena od FIRMA:Miloš Pospíšil (Kutná Hora)

Honda GL1500 GoldWing: Manželka rozhodla :)

První dojmy - První dojmy ? :) Electru už jsem jednu měl, ale 1350 (kolobrnda), tohle je sice jen o 100ccm víc, ale zato znatelných. Klasika na volnoběh se třepe jak drahej pes, ale jak se přidá plyn, tak se zklidní. Motor Twin-cam šlape hezky a do výfuků neznámé značky žene velice hezký, basový tón :)

Motorku bych doporučil pro - Tak určitě pohodářům co chtějí cestovat

Doplňky na motorce - 12V zásuvka, USB zásuvka, rádio/CD HD, nosič, ..však bude postupně přibývat
2017: Padák, deflektory na masku a na odvod tepla od motoru a koulí, opěrka řidiče.

29.10.2016
Pořízení stroje a první prolítnutí Brnem s manželkou :)
Původně jsem se chtěl vrátit ke GoldWingu a rozhodoval se mezi GL 1500 a GL 1800, ale na místě bylo rozhodnuto vyšší mocí (manželka) jinak. Prostě, cestování na Electře je zážitek, což jsem si vyzkoušel už jednou s předešlou mašinou FLHTCUI, takže dám HD ještě jednu šanci :D
K jízdním vlastnostem bych snad jen napsal to, že je to docela snadno ovladatelný stroj pokud je teda v pohybu. Na místě je manipulace špatná, ale to u všech parníků a zmrzlinářských vozů :D Couvání na štěrku bez šance...
Zavazadlový prostor je dostačující pro dva cestovatele + možnost jej zvětšit pomocí doplňků (nosičů) na tourpack a boční kufry.
Pohodlí snad ani nemá cenu popisovat, prostě gauč pro dvě osoby (pokud tedy nemají postavu jak sněhulák)
Spotřebu jsem zatím nezjistil, ale myslím, že to bude kolem těch 6l/100km dle jízdy a nálože.
Podvozek je stavitelný zadními vzduchovými tlumiči. Jízda pohodlná a do zatáček je cítit trochu vlnění, ale to je věc zvyku. Je to mašina na cestování a kochání, nikoli na sport. Jen tak zlehka jsem zkoušel rychlost a 170km/h není problém a šla by dál, ale už je přeci jen trochu chladno na blbosti s mašinou, kterou neznám ještě pořádně :)
To vše je doplněno hezkým poslechem z rádia , či CD, MP3 ..
Časem budu zase připisovat, jen se co se ní trochu více zžiji.

95146km - Výměna všech olejů, celková kontrola, dopnutí řemene a repas předních tlumičů. Dále výměna laděných výfuků za originální a přidělání deflektorů na odvod tepla od motoru tkzv. kulochraň :D

25.7.2017 Prodávám, nevyužiji ji a na ježdění do práce je to zbytečně veliký.
1.8.2017 Výměna těsnění pod pumpou.

2.8.2017 Vyčištění vzduchového filtru.

24.8.2018 Výměna rozvodů, kontrola brzd, oleje.
30.8.2017 Prodáno 96886km

zain1
zain1 napsal 03.08.17 v 10:45 10b.

parádní mašina!!!

greydog
greydog napsal 04.11.16 v 16:54 10b.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 02.11.16 v 21:36 10b.

Parádní Haryk gratulejšn.