Hartford VR-150Z (2006)

Vlastník Luke349
Vloženo 7.11.2016
Aktualizováno 7.11.2016

Thaiwanec se srdíčkem licence Honda, překvapivě spolehlivý společník na dojíždění do školy i na menší výlety

Honda XR 125 L: cena
Yuki SM 125: Hartford se jevil jako spolehlivější

První dojmy - Byla to moje první dváca, před tím jen Mustang a Simson, takže mě překvapil dobrý zátah i od nízkých otáček (3,500) po otáčky ve kterých se líbí motorce nejvíc (cca 6500) až po 8000, kdy už uvadá a přez 8500 se po rovince nedostane, čekal jsem trochu tužší pérování...

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych ji pro šestnáctileté, kteří něco málo zvládnou doma opravit.

Doplňky na motorce - Kufr

Chtěl jsem něco na dojíždění do školy a na výlety, ale zase sem nechtěl dávat moc peněz, motorka stála s přidřeným motorem u příbuznýho ve stotole, tak se mi ji trochu zželelo, tak bylo rozhodnuto, motorku jsem domů dotlačil a začal postupně opravovat, bohužel příbuzný podobný nápad a když motor rozebíral někam založil hlavu válce a upustil startér, takže bylo výhodnější zajet si pro jiný motor, měl jsem štěstí a sehnal o rok mladší motor, který měl natočeno něco okolo 15000.
Během pár týdnů bylo moto připravené na STK, kterou prošlo bez závady od té doby mám najeto za 2 roky 16000 a pořád mě motorka baví i když mají kamarádi většinou Honda cbr 125 a hned jak hodí šestku mizím v prachu v dáli, ale příde mi, že je Hafík daleko pohodlnější a má lepší posez, motorka je lehká a dobře ovladatelná jak na silnici, tak i v lehčím terénu , motorově zatím docela dobrá, jen mi praskl štěft u výfuku ale naštěstí šel vytočit a taky sem dával jiný zápalko (v zimě nechtěla startovat) a teď startuje moc pěkně, brzdy jsou docela slušné, mám verzi s kotoučem v předu i v zadu, takže oproti Simsonovi paráda.
Zadní tlumič by mohl být rozhodně trochu tvrdší a v předu sem už musel měnit gufera.
Je to docela malá motorka, takže pohodlí ve dvou nic moc a jelikož výkonu moc nepobrala nedostanete se se spolujezdcem přez 75km/h. Má malí ukládací prostor pod sedačkou, ale až nad zadním kolem, takže spíš na nářadí, než na doklady, protože se tam dostávájí nečistoty od zadního kola. spotřeba se pohybuje okolo 3 litrů. Docela mě zklamala elektorinstalace, na zadek jsem už dělal novou a přední blikače chtěly taky udělat znova, protože když sem zatočil doleva, skřípl se drát a předek neblikal, ale zatím nic, co bych jako kutil nedokázal opravit. s motorkou jsem byl nejdál asi 200km a bez problémů, ale na žádné velké cestování to rozhodně není.