BMW R 1200 GS (2007)

Vlastník jty
Vloženo 5.2.2017
Aktualizováno 15.6.2020

Na motorce jsem seděl naposledy před čtvrt stoletím v autoškole, tak jsem si to chtěl na stará kolena zkusit.

Motorka koupena od FIRMA:Martin Štefl - Martymoto (Říčany)

Honda CB 900F Hornet: GS je víc pro staré páprdy, ke kterým se počítám

První dojmy - První dojmy: Nezbláznil jsem se? Takovou obludu přece nemůžu zvládnout. Ale co, je to velké a těžké, ale když už se to se mnou rozjelo, tak to půjde.

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi, co nemají hlavu jen jako výplň helmy, ale aspoň občas přemýšlejí. Ale to se týká všech motorek. No a vzhledem k rozměrům a hmotnosti to asi není vhodné pro úplné trpaslíky a trpaslice.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky, kufry

Proč jsem si ho vybral? Nechal jsem si poradit.

Jaké mám zkušenosti? Před BMW jsem jezdil na Jawa 23 Mustang, naposledy někdy kolem r. 1998, kdy jsem ho prodal. Od Mustangu se BMW opravdu dost liší. Mustang byl červený, BMW je černé. Taky je BMW o něco větší, těžší a rychlejší. A dražší.

Ovladatelnost? Mustanga jsem na stojan nahazoval 1 rukou, na BMW mi 1 ruka nestačí. Na Mustangu jsem jezdil i na sněhu, s BWM si netroufnu.

Kde se motorka cítí nejlépe? Neptal jsem se jí, možná v garáži. Já se s BMW do terénu bojím, přece jenom je víc než 3x těžší než já, takže zvedat moc často ze země se mi ho nechce.

Dá se s tím dobře cestovat? Jo. Určitě dál, než na Mustangu.

Nabízí se otázka: Proč jsem nepořídil na začátek motorkaření něco menšího a lehčího? Abych všechny kolem nas... - no to nebyl hlavní důvod. Ale stejně bych nakonec u nějakého podobného stroje skončil, tak jsem jen přeskočil několik vývojových etap. A pokud vám přijde, že jsem měl ty etapy projít, tak jo, je to váš názor, já vám ho neberu. Taky se občas sám sebe ptám, jestli to byl dobrý nápad. Ale pak si odpovím: JO!

Doplněno 13.5.2019:
Vyměňuji starou za mladší.
Motorka má nejato 100.000km a chystám se ji prodat. Pořídil jsem si mladší GéeSo.

Před pár týdny prodáno. Snad bude novému majiteli sloužit a bude s ní spokojen, jak jsem byl já.

Normik
Normik napsal 08.02.17 v 17:08 9b.

Pěkný upgrade po 25 letech