KTM Duke 390 (2013)

Vlastník PetoX
Vloženo 2.3.2017
Aktualizováno 2.3.2017

Jedného dňa ma napadla myšlienka že si chcem kúpiť motorku a tak sa aj stalo. Dva dni som pozeral po internete. Hľadal som niečo novšie technicky vyspelé trošku výkonné ale hlavne ľahké a obratné. Veľmi ma oslovila KTM DUKE 390 aj po optickej stránke aj p

První dojmy - Prvý dojem bol super , Duke vzhľadom ozaj zaujme a upúta. Žiarivá oranžová bije do očí. Kúpil som ho používaného a bez toho aby som sa na nom previezol a prve zvezenie bolo super predtým som jazdil na skútri Gilera runner st200 a prvé čo som postrehol je veľký rozdiel v podvozku po jazde v Bratislave po rozbitých cestách kde duke drží ozaj dobre a je veľmi stabilný. Prvé čo sa trebalo naučiť je mať zaradení správny prevodový stupeň a udržovať správne otáčky nakoľko duke je na toto veľmi háklivý a treba na ňom často radiť.

Motorku bych doporučil pro - Duke je stvorený pre zábavu ale aj každonne jazdenie. Dá sa sním naučiť ozaj dobre jazdiť a vyšperkovať techniku jazdy a ponaháňať sa aj s veľkými strojmi ktoré namiesto výkonu dobehnete technikou. Duke neni vhodný pre "rovinkarov" ktorý sa potrebuju po diaľnici naháňať 250 ale pre ludi ktorých baví skôr technika duke ma maximalku do 180km/h.

Doplňky na motorce - Duka som už kúpil zo slušnou výbavou ktorou sú
Chrániče rúk
Vyhrievané rukoväte
Padacie ramy na motor
Väčšie plexy vpredu (väčšine ľudom sa nepáči ale má svoj účel perfektne chráni pred hmyzom a vetrom)
Nastaviteľné páčky
Ja som dokupoval len padáky na kolesá.
Mam spravenú nabíjačku na mobil
Puzdro na mobil
V pláne mam nainštalovať výfuk ktorý už mam kúpený no o tom neskôr :)

Tuto motorku som si vybral kôly jej pomeru výkon/váha ozaj ľahký obratný stroj :)
Jazdí sa ním super, motor je optimálne držať od 4tisic otáčok do 6tisic nad 6-7tisic sa prejaví motor ako dojtakt kedy dostanete mierny kopanec a vyrážate vpred za zábavou a ozaj výkonom.
Na akceleráciu je to ozaj super stroj a poradí si aj s veľkými súpermi o objemu 600-700ccm no max do 100km/h potom vás už predbehnú ale máju raz taký výkon tak niet sa čomu diviť.
Na dukovy musíte dosť často radiť keďže nízke otáčky mu nerobia dobre.
Brzdy sú super brzdia o život aj abs funguje super :)
Podvozok je super zatiaľ nesklamal je tuhy a dobre kopíruje cestu a tlmi nerovnosti .
Ovládateľnosť je super prepletanie sa plným mestom je hračka duke je veľmi ľahký takže raz dva si ho obtočíte aj okolo nohy a otočíte sa všade :)
Duke je menši stroj takže by ste si mohli myslieť že zo spolujazdcom sa nedá jazdiť ale ide to vpohode motorka skoro ani neklesne a sprava sa super aj tak . Spolujazdca je cítiť len keď sa otáčate na mieste alebo manévrujete vo veľmi pomalých rýchlostiach .
Uložný priestor je katastrofa :) len na náradie k motorke a max motolekarničku.
Spotreba je viac než prijatelná pri velmi kludnom tempe a dlhšich trasach do 100km/h je sptreba okolo 3l a aj pod a pri bežnej pravacke 3,5 až 4l a max asi 4,5l pri ozaj riadnej nahanačke.

Zo servisom skúsenosti nemám servisujem si ho sám mením oleje a ostatne veci čo treba a jediná porucha čo mam a čo ma trápi je blbnuci tachometer občas ukaže 0 a potom zas naskočí rýchlosť akou idete a podla zahraničných for som sa dozvedel že ide o chybu dukov starších ako 2roky a ide o prepálené cievky.
Ďalšia vec nedávno sa mi cez prvý riadok spravila tenká čiara na display neskor pridám foto.
Duka mam odskušaneho asi všade a všade sa citi najlepšie či teren alebo cesta všetko je super akurát že v meste v lete a uvarite duk ma menši problem stým že ma trošku slabšie chladenie ide donho len 1.1L chladiacej zmesy a ma malý chladič tým pádom sa často v meste zapína ventilátor ktorý vám fuka teplo rovno na nohy stehná v zime to je super ale v meste v lete kde je +40 je to katastrofa proste nesmiete zastavovať :) .
Do mesta by som skôr odporučil skuter. Ale aj Duke je super .
Na cestovanie su isto aj pohodlnejšie moto ale dá sa to aj s dukom bol som sním na 3dnovom výlete po Slovensku 1200km denne cca 400 a úplne v pohode mal som na sebe len ruksak od ktorého ma bolel chrbát ale nabudúce už budem vedieť že je lepšie si ho pripevniť o moto ako to mal môj brat.

fero007
fero007 napsal 30.08.23 v 08:16

Ahoj taky mám teď asi 3 týden rok 2018 najeto 10000 a spokokojenost

hallten
hallten napsal 06.08.17 v 14:26 9b.

Jak se na ní jezdí ve dvou díky

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 22:19 10b.

greydog
greydog napsal 10.03.17 v 17:48 10b.

Michal_KA
Michal_KA napsal 04.03.17 v 22:46 9b.

krasne vytuneny Duke...a pekne packy