Ducati Monster 695 (2006)

Vlastník Mirinn
Vloženo 13.3.2017
Aktualizováno 28.7.2018

Malá,lehká,hravá,prostě hračka na takové to lítání kolem komína

Motorka koupena od rudamichal (Holasice)

První dojmy - Překvapilo mě že proti ST3 kterou sedlám,tak malý ,,monstřík" není tak ucukaný v nízkých otáčkách a motor je o něco klidnější.Není to nějaký dravec,ale tato motorka ani nebyla zamýšlena jako závoďák.Tady je to o hravosti a na klikaticích je jako doma.

Motorku bych doporučil pro - Pro kohokoliv kdo si chce užít zábavu.

Doplňky na motorce - padáky,krovka,plexi,chrániče páček

Protože vlastníme s partnerkou každy svoji ST3,tak jsme si pořídili jako náhradní vozidlo Cagivu Raptor 650 a ježdění na tom malém prckovi se nám tak zalíbilo,že jsme tomu druhému vždy záviděli že na ní zrovna jede
Padlo rozhodnutí,pořídit ještě jednu takovou hračku,takže přišlo složité rozhodování jestli raptora a nebo monstera.Kdybych to kupoval hlavou,asi bych šel spíš do Raptora,ale protože jsem to vybíral srdcem a prostě Ducati je vášeň,takže jsem se víc přikláněl k Ducati.Taky to bylo i o nabídce na trhu,Raptorů moc v nabídce není a Monsterů je mraky v inzerátech.Aby Byl Monster srovnatelný výkonově s Raptorem,musel se vybírat Monster 695 a výš.Tady jsem zjistil,že i když monstříků je mraky,tak to jsou většinou ohrkané a předražené krámy.Nakonec jsem musel sáhnout trochlu hlouběji do kapsy než bylo v plánu abych mohl pořídit Monstera ve slušném stavu s přijatelným nájezdem km.Asi po měsíci hledání jsem jeden kousek objevil ,takže hned druhý den jsme se jeli podívat,stav odpovídal tomu co jsme hledali,takže jsme si plácli a i když bylo venku jen 5st.a k domovu to bylo přes 90km,odvezl jsem ho po ose.Před garáží jsem myslel že z toho ani neslezu jak jsem byl zmrzlý,ale konečně je doma
Protože teď máme v garáži jak Raptora,tak i Monstera,celkem mě zajímal rozdíl mezi těmito tak podobnými stroji,takže jsem neváhal hned oba projel.
Raptor má o něco kultivovanější motor,není tak ucukaný v nízkých otáčkách a dá se více točit,omezovač mě zbrzdil až 10500 otáček,kdežto ducna končí kolem 9000.Pocitově mi připadá že monster táhne víc od spodu,kdešto raptor si libuje kolem 7000 otáček.
Raptor má tvrčí podvozek,uzké a tvrdé sedlo a po 100km už nevím jak si sednout.Dukna má pohodlnější sedlo,malinko měkčí odpružení,ale podvozek je pocitově pevnější,v zatáčkách jistější a lépe odfiltruje horší silnice.Dokážu si představit na monsteru jet i delší trasy oproti Raptoru.Brzdy jsou na Raptoru ostřejší,mají větší kotouče a čtyřpístky,dukna má jen dvoupístky.Díky rozdilnému úhlu hlavy řízení je raptor takový hravější,víc reaguje na pohyb řidítkama a taky má celkově větší rejd.Zdá se mi že při ubrání plynu má tendenci se lehce předek zavřít,ale nic dramatického to není co by řidiče vytrestalo.Monster je v zatáčce jako by jel po kolejích a kam se podíváte,tam jede.Má ale neskutečně malý rejd,když se někde otáčíte,je to jako s kamionem tak na 4x
Obě motorky jsou super hračky,je na nich neskutečná zábava,ale prostě Ducati je Ducati

KrtekBazi
KrtekBazi napsal 31.08.18 v 19:43 10b.

Ducati 695 je protě pecka,dal jsem na ní 700 km za den a pohoda Máš ji pěknou.

s4r
s4r napsal 01.08.17 v 10:28 10b.

Peckovej, ten by se mi líbil pro manželku, pořád pláče, že chce taky jezdit, ale nějak jí nemám, co půjčit...

JanaFMX
JanaFMX napsal 07.04.17 v 06:56 10b.

makyno695
makyno695 napsal 17.03.17 v 10:31

Tiež som ju mal...Pekná, jednoduchá, zábavná...za 10b

Carlo888
Carlo888 napsal 17.03.17 v 09:01 10b.

dobrá volba ,ST3 je taky fajn