KTM EXC 530 R (2009)

Vlastník HSM
Vloženo 14.3.2017
Aktualizováno 16.3.2017

Už od zhruba 14-15ti let jsem koukal na finský a švédský blázny jak lítají na motardech hrozný nesmysly a tohle EXC tam mělo spousta lidí a naprosto jsem se do té motorky zamiloval a věděl jsem, že ji prostě musím mít.

Husaberg FE 570: EXC se mi líbí o něco víc, byla za lepší cenu a bylo to o tom splnit si detský sen
Husqvarna SM 510R: Více našponovaný servis, hůř se shání díly a opět se vracíme ke splnění snu

První dojmy - Měl jsem chvíli 690 SMC (asi měsíc), ale nějak mi prostě nesedlo, tak šlo do světa (vlastně jenom kousek vedle ke kámošoví :-D ) A první pocity z tohohle? Kolo s reaktorem mezi nohama, které jde pořád na zadní. Asi 3 měsíce jsem to měl jako enduro, ale to prostě nejde.

Motorku bych doporučil pro - Řekl bych, že pro naprosté začátečníky docela ideální stroj...

Doplňky na motorce - Supermoto kola excel
titan Akrapovič
přední blatník SMR
odfuky na vidlicích
kryt pod motor

Zatím mám najeto cca 20 MTH a můžu konstatovat pouze to, že je to fakt peklo!
Jako enduro motorka najela asi 10 MTH, ale to se nedá do terénu zbytečně moc a tak přišla na řadu přestavba na SM a abych mohl strašit buchty ve městě, tak jsem pořídil ještě titan Akrapa. Řekl bych, že zvuk je teď víc než dostačující a střelba protiletadlovýho kanónu Akrapovič ve městě nebo tunelu krásně vynikne

A tak jsem objednal kola - jsou to custom Excel Proseries s CNC nábojema. Abych hned neutavil brzdu, tak jsem objednal adaptér a 320mm plovoucí kotouč, vzadu je taky SM kotouč a jelikož jsem to chtěl hlavně na blbosti a ne na honění zmrzlinářů, tak jsem vzal rozetu víc do síly, takže je tam 45T rozeta a na 4 se staví v pohodě plynem.
A abych se neporoučil k zemi hned v první zatáčce, tak jsem vzal snad nejlepší homologovaný gumy, který jsou na SM v ČR k sehnání a to Continental ContiAttack SM.

Pak jsem taky vzal přední SMR blatník, novej blatník dozadu, jelikož v původním byly díry od brašny a byl celkem dost poškrábaný. Pak jsem ještě objednal CNC páčky, ventilek nádrže, objímky a víčka brzdy a spojky, no a zrcátka a blinkry jsou váha navíc, takže ty zůstaly na půdě

Zatím je to všechno, ale motorka ještě není hotová, zbytek budu nejspíš průběžně přidávat.

Pokud máte po ruce kapesníček, tak se můžete kouknou ještě tady:

Vojta45
Vojta45 napsal 06.11.19 v 15:19 10b.

_SHIFT_
_SHIFT_ napsal 25.03.17 v 11:31 10b.

Parádní

Propiska7
Propiska7 napsal 23.03.17 v 15:57 10b.

K660S
K660S napsal 15.03.17 v 13:53 10b.