Triumph Thunderbird 900 (1998)

Vlastník turkpet1
Vloženo 23.6.2017
Aktualizováno 10.4.2023

Keď som ju prvý krát uvidel, bolo to ako pohľad na umelecké dielo,sochu.. keď neviete čo povedať, chcete sa len dívať.

Motorka koupena od Nadšenca

Kawasaki W 650: Prišla mi ku mne malá

První dojmy - Záťah 3 hrnčekov som okúsil prvý krát, menej už nechcem... a aj keď žiadne hi-tech dnešnej doby tam nenájdete, ani to tam hľadať nechcete. Samozrejme protivietor poznať, štít by to vyriešil ale predsa by som jej to nespravil

Motorku bych doporučil pro - Pre toho kto už vie, čo v živote chce

Začínal som na skútru 125ccm na presun do a z práce, prioritou bola praktičnost. Po 4 mesiacoch pridal pár koní-Honda NC 750x, praktičnost stále zachovával ( automat, úložný priestor miesto nádrže). Ale ako to už asi v našej komunite býva, emócie prevalcovali všetko a tak bolo už len na skok k retro štýlu.
Hľadal som niečo čo ma dušu, auru, niečo, čo viete, že chcete aby bolo vaše a nestretnete na každom rohu.
A našiel som. Od nadšenca, ktorý má v garáži rozoberané vesnické autá, motorky..ktorý pozná každý šroub svojho miláčika...a ktorý vie, že po určitom čase pokušenie zvíťazí a : zbohem lásko..mal som šťastie. Trochu vylepšená verzia TB 900: príplatkové sedlo (King/Queen), pancierove brzdové hadičky., vzduchový filter z verzie TB sport. Vrátil som origo koncovky výfuku.
Bolo treba nové hadry pre mňa a manželku, predsa len ani do kostola či divadla sa nechodí v športovom oblečení.
A každé ráno, keď viem, že sa bude dať vyraziť ( kvôli počasiu), tak sa teším ako malý chlapec.
Aj dcera( úvodná fotka) mi dlho vyčítala: kedy ma už konečne zvezieš!!

-3/2018
Po prvej sezóne a pred druhou: už sa teším ako malý chlapec, jazdím do práce i denne ak počasie dovolí a o víkendu so svojou polovičkou len tak sa prevetrať.
Pár fotiek z 2017

6/2018
Po roku a pol len radosť z jazdy, pár změn:fotka v galerii
-mám tam teď výfuky hawk megaton( ty rovné krátké trubky co tam byli se mi nelíbili i když zvuk měli o.k, mám i původní originální laufy, ty se mi líbí nejvíc ale zvuk nic moc..
- brašny
-jiné řídítka ( mám i ty původní, ale pro moje záda moc to bylo v předklonu
-vyhřívané gripy
-preventívne : nová rozvodova řeťez,nová pružina napinaku, jedna nová zapalovací civka ať jsou všechny stejně
-nové tlumici gumové podlozky/výplně na rotoru alternatoru
-vyměněny šrouby v ose hnací hřídele alternatoru-zvykne se ulomit ( slabé místo tohoto motoru, později bylo modifikovano), dal sem tam srouby nejvyšší pevnostní specifikace jaká u šroubu existuje 12.9( pôvodne bylo 10.9)
-k údržbě mám programovací řídící jednotku ( používám jen k nastavení bohatosti směsi kdy vidím otáčky na PC..) jednotka od ignitech ( jen se prostě přehodí v konektoru), na PC se dá nastavit i predstih v různých otáčkach, že zahraničných for jsem stáhl do ní doladění jinou mapu (dají se stáhnout z netu od lidí, kteří si s tím vyhráli) V provozu ale používám původní jednotku zapalování a tuto mám prozatím do rezervy a na údržbu -zatím jen při nastavení bohatosti směsi volnobehu jak jsem vyměnil laufy...
-vyměnil jsem původní slabé žárovky v kontrolkach pristrojoveho štítu za led diody a tak je viditelnost i za slunečného dne perfektní

A sezóna díky počasí je letos supr

6/2019
Zatiaľ som najazdil cca 8000km, s trojhrnkom jazdím 3 sezónu, naskytla sa príležitosť za lacný peniaz kúpiť Keihin karburátory a tak som ich nahodil miesto Mikuni.
Po 2 rokoch nová baterka, pre manželku homemade opěrka.
Už 2 x sa mi ozval pôvodný majiteľ,že by ju odkúpil späť...no sa neviem,čo by som skúsil..moja polovička by snáď aj chcela cruiser aby mohla sedieť vyššie ako ja a sledovať cestu pred nami..zatiaľ toľko.

5/2020
Moto jazdím aj tento rok, radosť ostáva nezmenená. Poruchy som nemusel riešiť žiadne , počas 2019 som jednorazovo absolvoval max 300km a bez sebemenších problémov...STK na jar ľavou zadnou. Podsvietenie budíkov som nahradil modrým LED,.Po zakúpení AF ratio meráku som si mohol nastavit bohatosť zmesy absolutne dokonale a jazdí ešte lepšie...ostal som pri továrnych parametrov čo sa trysiek a jehly týka.. K STK som nahodil origo laufy a aj sa mi to ticho zapáčilo, tak pojazdim nejakú dobu teraz takto. Pozornosť okolia mašina budí aj naďalej, za celú dobu,čo moto vlastním, som žiadnu takú nestretol..aj v tom je čaro zn .Triumph. Predávať moto nebudem, dôvod stále nemám.

- po STK som sa rozhodol pohrať so saním a tryskami, už skôr som mal zakúpené sériu trysiek pre každý karburator a samostatne 3x POD filtry. Na jednej strane sa mi do toho ani moc nechcelo, mašina šlapala perfektne, na druhej strane keď už to mám a k tomu merák AFR, tak prečo sa nepohrať...takže 3 samostatné filtre a väčšie trysky ( volnobezna 40 a hlavná z 98 na 120 a...nestačím sa diviť
kam sa prejav trojvalca ešte posunul...ide to jak z praku, na všetky kvalty ale obzvlášť na 3-ku už skoro beštia.
ako to vyzerá- viz aktuálne foto

7/2020
Upgrade prednych bŕzd : proti verzii sport ma klasicky TB len jeden kotúč a tak po tom, čo som zistil, že väčšie 3 piestikové strmene z Hondy DN01 tam pasujú vrátane držáku, výmena bola hračka. Rozdiel v brzdení riadny.

11/2020
Tak pár celkom zásadných zmien, z choproidného charakteru viac na naháč
-servis: kontrola vole ventilov (3 boli mimo toleranciu), nová zadná pneu
-Prestavba predných vidlic na plné stavitelné Matris cartridge kit
-Zadný poôvodný tlmič vymenený za plně stavitelný komplet zrepasovany ( vrátane pružiny racetech)z kawa zx9r, zvýšený zadok
-nové výfukové svody 3-1 ( z triumph speed triple t509)tato úprava podľa brzdy ( zahr.fóra) zdvíha výkon k 80k
-odložená zadná opierka, brašny ( manželka bola so mnou na moto t.r 1x)
Počasie dovolilo len jednú jazdu. Motor oveľa ľahšie letí do otáčiek, celkovo je zvuk harmonickejši v celom spektre ( z továrny od 2 do 3 tis pri valcoch/svodoch Ľ1-1 +P 2-1 tomu tak nezbývalo)
-podvozok plus odstrojenie plus zadná pneu= nadherne sa ukladá do zátačiek, pocitovo ľahká ( proti pôvodnému)
V zime zvážím ešte jedno sedlo( solo style), změny zadného blatníku, prerabku diskov na bezdušové..
Už aby bola jar..

1/2021
-zohnal som staré ošuchane sedlo vo Francii z Triumph legend, zkosil zadnú časť a čalunik to dokončil,takže nové solo seat..
Pôvodne bude na vyjížďku s manželkou
-skrátený zadný blatník, menšie zadné svetlo
- nová reťazovka a zadná rozeta väčšia o 2 zuby
- koncovka výfuku z triumph street twin

Rozhodol som sa po 5 sezónach skúsiť niečo iné a tak moto na predaj. Na zahraničných fórach majitelia píšu,že sa po rokoch k nej aj tak spať vrátili,tak som zvedavý...pravda, nedám na ňu dopustiť

10/22
Moto stále vlastním, v lete okruh Slovenska bez stráty kytičky.
Po ročnom hľadaní sa mi podaril zázrak: tzv.Flat slide FCR karburátory od Keihin. Moto som mal už predtým vyladěnu osobne vďaka meraku bohatosti zmesi k dokonalosti, ale FCR posúvajú mašinu o další level vyššie. Skúsil som s jedným majiteľom ( on ma TBS PORT s motorom zo sprint t.j 100 koní) sa prehodiť na mašinách, ale v reakcii na plyn/ pružnosti sa nechytal. Takže pre tých,čo váhajú ako som predtým ja: ak máte možnosť FCR karburátory, t s k berte všetkými 19-timi.
Inak moto je stále v inzerci, čaká na podobného maniaka značky Triumph ako som ja. Moto je k vyskúšaniu na Ostravsku

Motorku som predal...chcel som skúsiť niečo iné...ale cokolbek som skúsil, nebolo to ono...Ako som sa dočítal na zahraničnom fórum: K tejto motorke sa človek aj tak raz zase vráti...a ja som sa vrátil po mesiaci ..ale to už bude príbeh ďalšej motorky z môjho profilu

hansdorf
hansdorf napsal 24.07.21 v 21:37 10b.

Každé slovo zbytečné, prostě MOTORKA

rade35
rade35 napsal 29.11.20 v 12:00 10b.

nádherný stroj

razde
razde napsal 10.04.19 v 18:16 8b.

Nádherná, gratuluji

ducati80
ducati80 napsal 12.06.18 v 12:26 9b.

chevyr
chevyr napsal 10.10.17 v 07:51 10b.

Krása