Jawa 250 Special (1946)

Vlastník LiborL.
Vloženo 18.7.2017
Aktualizováno 7.7.2020

Nádherná předválečná motorka, ale vyrobená po válce.

První dojmy - Pro vysoké postavy je velmi nepohodlná :-)

Motorku přivezl domů před 30 lety můj táta už jako veterána. Tenkrát ho zaujalo řazení na nádrži a tak se z kolegou z práci domluvil na koupi. Jenže před 30 lety dát za rezavý stroj 1000,- Kčs bylo skoro šílenství. A rezavá byla opravdu hodně.

Motorka byla vyrobena až po válce. Takto vyrobených motorek bylo víc a traduje se k tomu jedna "zaručená" povídačka. Prý když přišla druhá světová válka, byly rozmontované stroje z výroby poschovávané po celých Čechách a po válce byly složeny. Dnes se o tom můžeme jen dohadovat u piva.

Motorka prošla cca před 20 lety celkovou renovací. Jediné co zůstalo původní, jsou kožené sedačky. Na nich bylo opravené jen sešití. Alespoň něco zůstalo opravdu původní z výroby

Motorku jsem před 5 lety prodal kolegovi z práce, ale až nyní si jí odvezl. Docela to bolelo. Někdy ale nejde jinak a vím že je v dobrých rukou a v dobré společnosti Jawy 350 Pérák se sajdou

7.7.2020 Tak po dlouhé době jsem dostal od nového majitele společné foto, Že jim to spolu ale sluší

Targus
Targus napsal 07.07.20 v 15:23

Prodat něco takového se rovná vlastizradě.

cmiral
cmiral napsal 07.07.20 v 14:38 10b.

prodat? To bych nedal.

Peterka72
Peterka72 napsal 25.07.17 v 08:02 10b.

Pěkný kousek , také mám jednu doma .

O.N.E.
O.N.E. napsal 18.07.17 v 19:17 10b.

parádní
Neměl bych asi to srdce jí prodat,na to jsem moooooc měkkej

Milan1963
Milan1963 napsal 18.07.17 v 13:10 10b.

Krásná ! Taky jsem ji v 80. letech měl , jenže tehdy jak píšeš neměla skoro žádnou cenu a neměla SPZ, takže putovala za 500.- kčs dál...snad z ní bude mít nový majitel radost.