BMW K 1200 R Sport (2006)

Vlastník digison
Vloženo 3.9.2017
Aktualizováno 1.1.2019

No, koupě byla tak trochu náhodná. Defakto jsem byl po prodeji GSX-R1000 a ani jsem už na tuto sezónu o moto neuvažoval. V zápětí jsem se mě chlubil zeťák se svou K1200R. Svezl jsem se k benzínce a bylo vymalováno... Začal jsem se tak nějak zajímat...

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - Solidní jednání a rychlé..

První dojmy - V březnu jsem nakonec vybral K1200R Srport. Vybíral jsem asi ze 6 motorek a sháněl rady na co si dát bacha. Důvod, proč mě moto zaujala jsem pochopil po pár dnech. Byla to příjemná ovladatelnost díky nízko položenému těžišti motoru i přes svojí váhu 250kg.

Motorku bych doporučil pro - je to otázka vkusu..

Doplňky na motorce - Laděný výfuk LeoVince s homologací, příprava na originální kufry(shaním..kufry), USB nabíječka, hydraulický napínák (tzv. olejový rezervoár). Velmi užitečná ,věc a praktická, pokud nechcete slyšet při každém startu zarachtání napínáku a případně riskovat přeskočení. Cena celkem vysoká( asi 3500Kč),ale pro klid se vyplatí. Instalaci jsem dělal sám. Nic složítého (později se o tom rozepíši..)

Příjemná ovladatelnost díky nízko položenému těžišti motoru i přes svojí váhu.
Příjemná ,širší řídítka, velmi dobrá světla, el. stavitelný podvozek (ESA) ,ABS - posilovač brzd, kardan, injection, alarm BMW. Motorka nemá klasické přední vidle, ale centrélní tlumič se specialním zavěšením. Moto se při brždění nemá tendenci "potápět" .Spotřeba velmi pozitivní (Chorvatsko 5,7L/100km). Jel jsem v totálním slejváku, po dálnici 80km/h a moto drzěla dobře.Po celou dobu jsem neměl jediný problém. Na cestování v pohodě. Moto dovoz z Itálie, tady nikdy nejetá. Dost podrobně jsem zjišťoval i stav km a mám ověřenou historii a všechny servisy od narození moto.Najeto 40tis. km.

digison
digison napsal 02.01.19 v 15:51

-kapotaz pod moto -
Dovolil jsem si sehnat pomerne solidne zpracovynou kapotaz pod moto. Byla od jednoho Polaka a stala kolem 6000.- . Material fieberglass a s povrchovou upravou. Takze stacilo prebrousit a nastrikat. Odstin jsem celkem chytl a metalizu tez. Da to dost usili barevne sladit, jeliko zalezi velmi na odlesku a svetelnych podminkach.
Jelikoz nebylo potreba zadnych fyzickych uprav, instalace probehla v pohode za 20min.
Vypa to fakt solidne. Puvodni klin jsem jen demontoval a schoval.

Piki
Piki napsal 10.09.17 v 08:29 8b.

Slušný

Mark09
Mark09 napsal 03.09.17 v 17:59 10b.