Honda NX 650 Dominator (1996)

Vlastník Alexdan
Vloženo 13.5.2018
Aktualizováno 25.7.2018

(Prodaná) Klasický, jednoduchý stroj, který mě baví.

Yamaha XJ 600: Horší stav.

První dojmy - První dojem? Celkem dobrý. ŘP jsem dělal na ,,GS 500'' a to byl teda trochu rozdíl. Docela měkký, určitě vetší a takový víc pohodlný. Ale zvykl jsem si na ni.

Na Hondě mám sice najeto jen cca. 2000 km, ale zkusím aspoň něco popsat. Co se motoru týče, klasický, jednoduchý, vzduchem chlazený jednoválec, který se probouzí k světu od 3,5tis o/min. Převážně jezdím s přítelkyní a ve dvou (160kg) se motorka musi držet na 4tis o/min a výš. Spotřeba ve dvou 6-6,5 l, sám jezdím za 5-5,5l. Nádrž je menší (13l + 3l rezerva) ale pro mě dostačující. Úložný prostor je nulový. Takže tam mám kufr na 2 helmy + jsem si ještě dokoupil textilní brašny. Jízda na motorce je celkem pohodlná. Motorka má docela měkké odpružení, hlavně přední vidlice, takže určitě není na nějaké extra závodění. Já motorku využívám jen na silnice. Na motorku se oba vejdeme bez problému. Jinak moje paní si na nic nestežuje. Brzdy? Já jsem je ještě ani pořádně nezkoušel protože ty tam jsou jen na dobrždění. Tam opravdu hodně brzdí motor. Jinak brzdy jsou dostačující. Poruchu jsem zatím žádnou neměl, jen jsem po koupi hned vyměnil olej a filtr. Prý tam je interval na výměnu 3000km tak ho budu dodržovat.

Když bude něco nového, tak samozřejmě aktualizuju.

Lumen
Lumen napsal 20.05.18 v 16:15 10b.

Moc pekna a kdyz budes dodrzovat ten olej tak je ta motorka nesmrtelna

Rosenbauer
Rosenbauer napsal 14.05.18 v 15:18

Dobře si udělal mám jí jako druhou motorku na blbnutí a ježdění do práce ale fakt chce točit jinak rozebírá sama sebe prostě starej poctivej buchar co něco vydrží né jako dnešní elektronikou nacpaný srágory

Milan1963
Milan1963 napsal 14.05.18 v 11:34 10b.