Kymco Yager GT 125 (2014)

Vlastník Daart
Vloženo 16.8.2018
Aktualizováno 19.5.2019

Již nějakou dobu jsem přemýšlel nad alternativním řešením přesunu po městě, kdy každá jízda autem byla utrpením v kolonách a MHD není úplně můj šálek kávy, a proto padla volba na skůtr.

Motorka koupena od FIRMA:Auto-Moto Riegger (Praha 9-Prosek) - vždy velká spokojenost jak s nákupem aut, tak teď i skůtru. Mohu vřele doporučit. Rád se sem vracím.

Honda NHX 110 LEAD: radši novější ročník, menší nájezd a jasnou historii za velmi podobnou cenu, kde nemusím řešit kraviny a prostě jezdím

První dojmy - V první řadě jsem od toho očekával pouze a jen přemisťovadlo po městě bez ambic na tom jezdit dlouhé výlety apod. Chtěl jsem něco spolehlivého a s minimálními servisními náklady, co se nebudu bát nechat postavené na ulici. Jako ideální řešení se jevilo koupit stařičkou Hondu Lead, ale nakonec jsem to přehodnotil.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří rádi cítí vítr na vagíně a pro ty co jim nevoní MHD.

Doplňky na motorce - 12V zásuvka, kufr Shad 26litrů

Pročetl jsem nespočet článků o tom, co vybrat v cenové relaci kolem 20tis. a vesměs se vždy názory dělily na dva tábory - kup Hondu, protože Honda, nebo kup Čínu, protože to svojí službu udělá a zloději o to nemají zájem.

...a to bych nebyl já, kdybych neudělal něco jiného... Proto jsem po konzultaci s kamarádem z Auto-moto Riegger (oficiální distributor Kymco) šel vyzkoušet Kymco, o kterých jsem již z dřívejší doby věděl, že je to jakýsi mezistupeň klasické shitové Číny a japonskými stroji. Proč mezistupeň a ne klasická čína? Tak třeba proto, že mají co dočinění s výrobou dílů pro Hondu, vyrábí skůtry pro Kawasaki, BMW montuje motory Kymco do svých skůtrů a patří mezi jednoho z největších prodejců skůtrů vůbec. To je pro mě dostatečná záruka toho, že to funguje a má smysl jej postavit proti konkurenci.

Slovo dalo slovo a já si odvezl tohoto "Jágra". Jede ve dvou bez problému kolem 80kmh mimo červené pole otáček, brzdí to s ohledem na stavbu a težiště občas až hystericky moc, klepe se to, má to slušný úložný prostor a spotřeba do 4 litrů... Ideální vozítko do kolon a já si můžu konečně v klidu přispat, protože do práce pojedu 15minut a ne 2-3 násobek času...

Nutno doplnit, že koupě byla opravdu skvělým rozhodnutím. Po 4 týdnech najeto cca 800km (a to používám i auto a motorku). Prakticky do 20minut jsem kdekoliv po Praze, nezávisle na provozu. Docela jsem si s ním oblíbil i jízdu na mokru. Začalo to tím, že jsem, zvyklý z motorky, vzal za zadní brzdu v lehkém náklonu a už jsem šel do pěkně kontrolovatelného, lehkého smyku. Od té doby tyhle blbosti zkouším častěji a častěji.

Kdo nezkusil skůtra, nepochopí

Piki
Piki napsal 06.11.18 v 06:31 8b.

Jojo, dobra volba...

Milan1963