Piaggio Medley 125 (2018)

Vlastník TomasMedek
Vloženo 22.8.2018
Aktualizováno 16.5.2022

Svižný skútr, vhodný jak do města tak mimo město. Pohodlné sedlo, prostorný úložný prostor.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Hloubětín (Praha 9))

První dojmy - Dobrý posez, příjemné držení, relativně dobrá jízda i ve dvou.

Doplňky na motorce - Navíc malý štítek proti větru a termo deka na podzimní jízdy (ale nikdy jsme ji nepoužili).

zatím najeto necelých 5000 km, 1x výměna gufera u předního tlumiče (v rámci garance), spotřeba benzínu odpovídá informaci od výrobce, navíc máme malý štítek - nebrání výhledu a pomáhá lepšímu odtoku vzduchu.
Uvítal bych led světlo pro jízdu v noci, klasická žárovka H4 je prostě za zenitem. Ale to se asi nechá řešit lepší žárovkou.

Přehledný displej, v noci příjemné modré světlo, má vše co potřebuji pro informaci.

Aktualizace k 31.3. 2020:
Na skutru najeto cca 14 300 km, převážně město, občas delší výlet až na Liberecko v kombinaci dálnice + silnice. Za 2 roky jen pravidelný servis včetně servisních úkonů, nic nad rámec, prostě Medley funguje dobře. Jen tam lejeme benzín a jezdíme.

Pokud někdo uvažuje o skútru do města a okolí, tak je to skutečně ideální stroj i díky své ovladatelnosti a rychlosti. Ve městě je to prostě rychlík a člověk se nemusí bát jezdit. A kdo má rád kličkování mezi auty, tak se v pohodě vejde, řidítka včetně zrcátek jsou široká tak akorát. Spotřeba je trošku vyšší než uvádí manual, ale kdo by to řešil, když to "žere" do 3 litrů na 100 km.

Nicméně uvažuji o změně, nechci jezdit jen "kolem komína" a tak jsem si vloni na podzim půjčil na víkend X-MAX 125 (na víc nemám ŘP) abych zkusil něco jiného a myslím, že je rozhodnuto. Sice se mi líbí i Forza, ale nebyla možnost svezení a tak s klidným srdcem půjdu do X-MAXe, který mě prostě uchvátil. Oproti Medley to je jiný level, posez, jízda, ovládání, pohodlí. A i po dálnici jsem si připadal mnohem bezpečněji, než na Piaggiu. Ano, ten jejich děsněj multi ovladač mě maličko štval, ale člověk si zvykne i na horší věci .-) Třeba bude příští recenze o 3 ladičkách

Milan1963
Milan1963 napsal 31.03.20 v 15:30 10b.

Parádní stroj...

mamaha
mamaha napsal 22.08.18 v 17:46 10b.

Je to parádní stroj,,