Kentoya Zoom 50 2T (2007)

Vlastník Fibril
Vloženo 5.9.2018
Aktualizováno 5.9.2018

Moje sušenka...skvělý modrý drak prohánějící se po silnicích Vysočiny. Zatím nikdy nezklamal.

První dojmy - Motorka hned padla do ruky, a rozhodně nikdy nepadla na zem ze stojanu :-) První jízda byla příjemná, při vyšších rychlostech se sice trochu vlní, a když potkáte do protisměru autobus jedoucí z Ledče nad Sázavou do Světlé nad Sázavou, tak jsem to málem strhnul raději do škarpy. Ovšem Sušenka nezklamala, a udržela mne i mé emoce na asfaltu :-)

Tento stroj jsem si vybral jako přibližovadlo po okolních obcích a do města. Nechtěl jsem do začátku zbytečně nic silného, a vzhledem k tomu že se mi řidičák od mých osmnácti válel v šuplíku a šestnáct let jsem neřídil, tak byla volba jasná. Jízda je příjemná, díky svojí koncepci je skútr dobře manévrovatelný. Motor v pořádku, dvoutakt lepší čtyřtaktu v těchto nižších kubaturách, tedy má lepší a živější odpich při rozjezdu. Spotřeba kolem těch 2 - 2,5 litru na sto km. Brzda přední skvělá, zadní trošku píská při prvních dvou třech zabrzděních než se buben "zahřeje". Úložný prostor pod sedlem dostačující na povinnou výbavu a mininákup v supermarketu (šest lahváčů a lékárničku to uveze v klidu). Kufr lze přidělat, ale nepoužívám ho.
Z terénu nejlepší asfalt, ale už jsem to prasil i po lesních štěrkovkách a dá se to udržet při těch cca 30 km/h.
Spolujezdec o hmotnosti 101kg mi výrazně zvýšil spotřebu benzínu