Kentoya Stingray 50 (2016)

Vlastník tomix123
Vloženo 14.9.2018
Aktualizováno 14.9.2018

Je to prostě čína, vzhledově veliká motorka, hezky vypadá, zvuk taky dobrý, ale motor v tomto rámu opravdu hodně slabý, kvalita zpracování také mizerná.

První dojmy - Sednul jsem si na to, a opravdu na první pohled velká, mohutná motorka, na 50ccm opravdu super, vzhledově docela pěkná, zvuk také dobrý, ale do kopce to prostě má míň síly než fichtl, to je ten problém, prostě 4T motor, to jsem později vyřešil, a už kopce nejsou problém.

Na stáří motorky dobrá cena, málo najeto, a líbila se mi, tak jsem do ní šel.

Není to na dělší trasy, mám na tom drapák a hrozně to vibruje, ale do školy a do krámu to bohatě stačí, i nějakou tu enduro trasu zvládne. Originální motor táhne stále stejně, ať se točí třeba do 10tis. brzdy jsou poměrně slabé, ale dostačující, podvozek by mohl být lepší, problém že po zimě okamžitě vytekly jak přední vidle, tak zadní tlumič, spolujezdec moc místa nemá, ale když si tam sedne nějaká slabší holčina, tak se dá jezdit i ve dvou :D , úložný prostor nemá absolutně žádný, to je celkem nevýhoda, spotřeba je celkem nízká, tak 3/100, poruchy jsem měl... Převodovka v původním motoru Ko, po nedlouhý době začali vypadávat rychlosti, ovšem tento problém jsem vyřešil, místo 50ccm tam teď je 150ccm, motor vzhledově stejný, ale už nemá problém s kopcema, také má 5 rychlostí, takže o mnoho lepší, ještě se mi vysypali ložiska v zadním přepákování tlumiče, a celkově to má takové ty čínské nedostatky. Ale je to čína, musí se s tím počítat.

Nejlepší asi ty polní cesty, někde na chatě(venkově se s tím dá hezky vyblbnout), nemít to na drapácívh, tak silnice jí vůbec nebude vadit