Jawa Přestavba (2018)

Vlastník votvirak41
Vloženo 18.9.2018
Aktualizováno 18.9.2018

Stavba motocyklu Jawa 250 ze zbytků po úklidu garáže.

První dojmy - První dojmy - "špatný" nejede to. Než na tom jezdit, je lepší na to koukat. Motor 250 co jsem čekal.

Loni, opět a znova dorazili dlouhý zimní večery a s tím i roupy, jak a čím si ukrátit čekání na další sezónu. Trochu vykrást internet, zjistit co se nachází v garáži, co se bude muset koupit a hned bylo co. V únoru jsem začal řezat, vařit, pasovat díly k sobě. Došlo na úpravu rámu z 592, k tomu napasovat zbytek ze 634, něco hutního materiálu na dodělky a základ byl na světě. Na rám byla zapracována vidlice z 638, kola 18" s pneu Haidenau 3,25 a 3,50 vzadu. Co s tachometrem? Opět přišel ke slovu pozůstatek z pionýra. Přinejhorším se tam bude hejbat alespoň ručička. Kupodivu ukazuje poměrně přesně asi 5 - 10 km/hod. dle přesnosti odečtu, ale to není důležitý. Řidítka z 638, potah ušila máma z koženky, která je vyplněna třikrát vrstvenou karimatkou a poslední vrstva je z molitanu. Vše připevněno na dřevěném základu. Hrnec světla je upraven z V3Sky. A opět přišel na řadu duroplast, "modří" znají, ano Trabant, ze kterého jsou boční kryty. Nádrž z panelky, vylepšena logem z bočnic 634. Výfuk utlumen vlastním tlumičem a zakryt omotávkou, zakončen nerezem z bubnu pračky. Co jsem nevymyslel bylo zadní světlo. To jsem kupoval stejně jako zrcátka, pneumatiky a omotávku výfuku. Na STK se s tím nesmí, stejně jako s předchozími modely, ale oni toho stejně moc nenajezdí. Kompletní výsledek se dostavil po třech měsících ne příliš intenzivní práce. Sézona se dostavila! Jízdní zkoušky proběhli, ale jak je psáno v úvodu "NEJEDE TO"! Měla být zvolena jiná pohoná jednotka, ale tu jsem v garáži neměl.

Trumen28
Trumen28 napsal 24.08.21 v 18:36 10b.

Moc pěkná práce

Matesbiker
Matesbiker napsal 05.03.19 v 12:53 10b.

Libovej stroj! Moc pěkná práce

Targus
Targus napsal 25.09.18 v 23:18 10b.

Deset za práci, která na "vymetání" garáže není až tak špatná. Dokonce to má i styl.
Motor nejede, páč jsi zrušil origo laufy. Bez rezonančních komor to nerozjezdíš a nerozjezdíš a nerozjezdíš, i kdybys na něm udělal dvacet generálek, máš to marný.

mirapulec
mirapulec napsal 25.09.18 v 17:58 10b.

Dost dobrá stavbička z kategorie Švorcbike Líbí se mi to

marcel666vtr
marcel666vtr napsal 25.09.18 v 17:48 10b.

Super,hodně dobré