Jawa Přestavba (1956)

Vlastník heavyrun
Vloženo 12.12.2012
Aktualizováno 24.7.2013

Jawa 175/356 Cross "Terezka".
Koupili jsme ji kvůli motoru, který měl přijít na motokáru.
Prodána :)

První dojmy - Jenže po příjezdu s ní domů jsme zjistili že motor je úplně jinej :D Takže číza v hroznym stavu zůstala v garáži, občas jsme na ní se sestrou jezdili na jedničku po polu :)

Motorku jsme koupili od kluka z jižní moravy, kterej si chtěl koupit něco silnějšího. Byla vzhledově v příšernym stavu, ale motorově perfektní a prostě se na ní prakticky nemělo co pokazit. Byla udělaná bez baterky se zapalováním z 350-tky, takže se muselo jezdit bez deklu, protože zapalování je větší.

Když mi bylo 12 let, napadlo se na motorku podívat. Stála asi 2 roky v garáži s píchlým zadním kolem. Se svým o 3 roky mladším kamarádem jsme se dali do sundávání kola, což pro nás byla velká akce. Jenže ani s otcem jsme gumu nesundali, tak to vzal do pneu servisu ke známému na mašinu. Koupil mi i duši. Tak jsme duši vyměnili a pokoušeli se startovat, rozebrali a složili jsme karburátor, přemýšleli jak co asi funguje, nakopávali a nakopávali, až ta mrška chytla... Celou sezónu jsme dělali různé úpravy. Udělali jsme z toho dvojsedlo, a brázdily lesy a sousední vesnice.

Pak začala číza slábnout, až jsem ji musel dát na opravu. Dal jsem ji volovi jménem Tomáš Hýbl, přezdívaný špiňóch. Byla u něho 3 roky!!! Nešlo ji z něho dostat. Stála na dyšťu, furt jsem ho naháněl po telefonu a prostě to nešlo... Zjistil jsem si kde bydlí a jezdil tam, ale prostě takovyho vola jsem nepotkal. Dokonce jsem se naučil odemykat zámky (a to beze srandy), s tím že si pro to půjdu. Podařilo se mi odemknout bránu, ale vrata ne. Další plán byl asi týden před vydáním motorky, že mu otco napíše dopis s žádostí o vydání věci, pak jsem dokonce skoro měl domluvenyho pronajímatele, kterej měl klíče. Po dvou letech mi dal motorku ať si ju nastříkám, že to doděláme zítra (pořád říkal zétra, přiď zétra. Všichni si ze mě dělali prdel a říkali mi ať přidu zétra :D) No, koupil jsem i zadní kolo a sedlo a namontoval a zavezl zpátky (motor jsem neměl, ten měl on)
Po třech letech jsem tam byl s tím že to spravíme. Dovezl ten jakože spravenej motor montovali jsme ho tam a seřizovali a jak řekl že to doděláme zétra, tak jsem řekl že si ju vemu dom a zétra přijdu. Udělal jsem moc dobře. Debil se mi ozval za 2 týdny, tak jsem ho konečně poslal do prdele. Motorku jsem si seřídil doma.

Koupil jsem spínačku, drapáky, tachometr, vyměnil kompletně elektriku, všechno novy, jenže tekl z motoru olej. Dal jsem to do servisu, kde nadávali na toho vola co to "spravoval" před nima, že tam nedal vůbec žádny těsnění. Prostě kov na kov... Tam to bylo asi měsíc, a já jsem potom pokračoval v úpravě motorky.
Video o postupu úpravy:

heavyrun
heavyrun napsal 13.12.12 v 21:34

Prodával, za 10, teď za 9, ale samozřejmě vím že takovou hodnotu nemá. Prodat ji nechci, ale v případě, že by se nějáký blb našel, tak bych zvažoval, že ji prodám...

Josef-1
Josef-1 napsal 13.12.12 v 19:37

Neprodával jsi ji za 1000 Kč ?