Honda ST 1300 Pan European (2001)

Vlastník velkejrs
Vloženo 20.10.2018
Aktualizováno 31.1.2023

Motorka, kterou jsem měl mít už dávno.Dost jsem se bál, protože je o 200 kg těžší než bývalý stroj (CX 500 sport), ale tohle se vodí jak kolo.

Honda ST 1100 Pan European: důvod neuveden

První dojmy - Je větší než na fotkách...o dost

Motorku bych doporučil pro - Na polykání kilometrů pro někoho kdo se chce kochat, ale i občas za to zatáhnout a gold wing je pro nej moc velký hovado.

Doplňky na motorce - -držák na telefon-kvůli navigaci s přípojkou na nabíječku
-kontorolka na blinkry nad budíky
-ukazatel zařazené rychlosti

Zjistil jsem, že potřebuju větší motorku ze dvou důvodů. Z prvé jsem trochu větší (198) a čím jsem starší tím hůř se mi ohýbají kolena a za druhý když už ji vytáhnu, tak jedu aspoň 200 km, takže volba byla - nějaký velký pohodlný stroj s jednoduchou možností vozit bagáž. Rozhoddoval jsem se ještě mezi ST 1100 a cruiserem Kawasaki VN 1500 drifter - ty blatníky mě prostě berou... Pak se ukázala za dobrý peníze st 1300 a tak jsem do ní šel.
Nejsem přítelem různejch elektronickejch pomocníků a už vůbec ne nesmyslů, ale elektricky posuvný štít je fakt bezva věc. Normálně ho mám úplně staženej dolů, protože motorka přece jen přes všechny kapoty moc nevětrá - někdo tu psal, že hodně topí - tak to jsem čekal horší. Ale když se udělá večer trochu chladno, tak ho stačí povytáhnout a nemusím se přioblíkat, protože ten teplej vzduch od motoru nějakým prouděním začne foukat mezi kapoty a jezdce (což je prima). Na dálnici je taky příjemný ho občas vytáhnout a odpočinout od vzduchu a hluku.
Motor krásně tahá od nízkých otáček a moc točit ho nemá ani snad cenu.Jjede prostě jako hrom - aspoň na moje jezdecký umění. Je to takovej sameťák nejde z něj strach, ale jede. Ta paráda při předjíždění kdy stačí jen otočit plynem... Navíc skoro nežere 5-6 litrů . Jen ten zvuk je oproti CXsu hroznej, ale časem se dá na něj zvyknout. Co se týče závad, tak kromě chíplý baterky a brzdovejch destiček nic...a doufám, že to tak i zůstane...-). Přes zimu mám v plánu udělat olej ve vidlích. V kardanu jsem ho vyměnil hned při výměně oleje v motoru po zakoupení
Podvozek je pohodlnej. Líbí se mi jak žere všechny nerovnosti. Jen jednou šel nadoraz v nějaký šílený díře plně naloženej. Ale nerad bych ho hodnotil- jsem krajinář a stupačkou si asi nikdy nešterjchnu, takže nějaký vlnění buď neni, nebo ho nedokážu vyvolat svojí jízdou. Jinak jak bylo popisováno - když se rozjede tak je váha úplná pohoda jen zajet někam z kopce popředu je blbej nápad.A pak taky při otáčení na štěrku a tak. Ale to každej zná z těžších strojů.
Co se týče cestování, tak sedlo je krásně pohodlný vepředu a prej i vzadu. O spolujezdkyni vůbec nevim. Nikam nesjíždí při brzdění a mačká se jen když chce -).Zvedací sedlo se mi taky moc hodí. Kufry jsou vymakaný a vešlo se do nich všechno. Osvědčily se vnitřní originální tašky - hlavně do horního kufru- ty boční jsem si bral sebou celý a z horního jen tašku. Malé úložné prostory u řidítek jsou v pohodě v jednom mám i zásuvku, ale zatím jsem nepoužil. Co je blbější je, že jsou ukrutně vyhřívaný od motoru. Divim se mobil co tam vozim nezkolaboval. A BACHA NA TU LEVOU ZAMYKACÍ !!! JEDNOU JSEM SE NĚJAK ZAMOTAL A ZAKLAPL V NÍ KLÍČE OD MOTORKY...Kdo si myslí, že to nejde, tak velmi lehce..!!!. Naštěstí byly po ruce náhradní.
Najel jsem asi 4 tisíce km, tak už je to myslím aspoň na nějakou takovouhle základní recenzi. Zatím jsem spokojenej a bude to znít divně,ale žádný zásadní chyby jsem nenašel.Když si na něco vzpomenu, tak dodám další info.
Zatim zdar

EDIT 31.1.2023 PO 20tis. kilometrech a 4 letech: Všechno - co jsem napsal sedí a navíc toto: Zpětná zrcátka slouží jen na odhadnutí průjezdný šířky. Dozadu neni vidět kromě mejch nohou nic. Možná někdo kdo je menší to má jinak. Já jsem zkoušel všechny možný nastavení a nic. Dál jsem domontoval nahoru nad přístrojovou desku led žárovku jako kontrolku na blikače. Jak jsem vyšší a mám vysoko sedlo, tak na origo kontrolky není vidět. Furt jsem blikal a bylo to nebezpěčný. Kdo s tím má problém, tak doporučuju tuhle vychytávku. Fakt to funguje. Další zjištění, že asi proto, že většinou jezdim ve dvou a naloženej tak to sežere asi tři zadní gumy na jednu přední. Teď závady: Jedna ze zásuvek elektroinstalace na pravý straně motorky pod kapotáží vyhnila. Nevim proč zrovna jedna-všechny ostatní byly v cajku. Tak doporučuju zkontrolovat. Motorka se tvářila jako s chcíplou baterkou. Naštěstí jsem to odhalil úplně náhodou při údržbě v dílně a ne někde v horách v Rakousku. Ty kapotáže jsou trochu voser sundavat. Dále řeším trochu problém s brzdama. Duální systém naklápění třmenu vpředu se úplně správně nevrací a začlo přibrzďovat zadní kolo. V kombinaci se neorigo sintrovanýma destičkama (na pohled vypadají, že brzdný materiál je jen kov) to je blbý.Začne to chrastit a vibrovat. Všechno se docela dobře hýbe, ale z nějakýho důvodu to zůstává o chvíli dýl viset. Nějak to budu muset pořešit. A destičky asi vyměnim zase za origo. Tak zatím zdar aněkdy někde třeba...

Valkyria1520
Valkyria1520 napsal 31.01.23 v 19:39 10b.

Super motorka na cestoanie.
S brzdami som si tiež "užil". Tiež mi pribrzďovalo zadné koleso...Potrebné vpredu na ľavej strane rozobrať a poriadne vyčistiť pomocnú brzdovú pompupičku (+ malé sitko), ktorá sa zopne pri zabrzdení predkom - vtedy prirazí dopradu a pribrzduje zadok...a odvzdušniť v správnom poradí , vrátane odvzdušňováku pod pravou bočnou kapotou...

Myschan
Myschan napsal 31.01.23 v 11:42 10b.

OndraKo
OndraKo napsal 25.10.18 v 12:39 10b.

mám, vím

bertold
bertold napsal 24.10.18 v 13:01 10b.

Gratulace. S těmi dorazy - vyměň při tom vidlicovém oleji pružiny za progresivní wilbers a máš po starostech-vlastní zkušenost. Jinak hodně zážitků v sedle!

staroch30
staroch30 napsal 24.10.18 v 09:27 10b.

Luxusníííí!!!
Ať Ti jezdí bez potíží. A kolama dolů.