Simson Sperber 50 (1998)

Vlastník cukrik77
Vloženo 7.12.2018
Aktualizováno 9.7.2019

Motorku využívam na výkendové výjazdy, kde si vychutnávam pôžitok z pohodovej kťudnej a bezbečnej jazdy.

První dojmy - Motorka je ako ušitá na jazdu po okrskách, má pohodlný posed a je dosť živá, perfektne brzdi vzhľadom na to že má v predu kotúčovú brzdu. Z motorkou som spokojný némám s ňou žiadne problémy.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je určená pre začinajucich motorkárov a nadšencov tejto značky

Doplňky na motorce - Na motorku som dorobil stredový stojan. Sú na nej ledkové svetlá aj ledkove smerovky. Boli robené aj malé estetické úpravy.
Vymenené kolesá za hliníkové kolesá. Použité predné tlmiče Marzocchi.

Už ako mladý 15 ročný chlapec som veľmi túžil po simsone, kedže vtej dobe sa mi ho nepodarilo zohnať z dôvodu malého dovozu na Slovensko. Po odstupe pár desiatok rokov som sa náhodov dosta k veľmi zachovalému Simsonu S- 51 enduro na ktorom som aj do nedávna jazdil. Pred rokom som sa zo šťastim dostal k dalšiemu typu sim sona a to Simson SPERBER MS 50 čo je dosť vzácny a v Nemecku vyhľadávaný typ simsona. Mal najazdených okolo 6700km a bol v peknom stave. Motorku som trocha doladil a som s ňou veľmi spokojný a nemenil by som za nič, lebo motorka splňa moju predstavu o pôžitkovej jazde. Jazdné vlastnosti perfektné, malá spotreba, bez poruchová na údržbu nenáročná a spoľahlivá

CowleyCz
CowleyCz napsal 19.11.20 v 19:58 10b.

Tak to je velmi hezký teda.Tohle jsem nečekal upřímě

mildanek72
mildanek72 napsal 20.02.20 v 00:55 10b.

SUPER

mildanek72
mildanek72 napsal 20.02.20 v 00:54

Krásná ukázka motorky na které by měli začínat všichni 15-ti letí budoucí motorkáři,oproti zk... varošům by se na ní naučili alespon řadit a spousty jiných úkonů potřebných k řízení vyšších kubatur...
SUPER stroj a originální do posledního detailu..za mne na 100% 10b.

speroure
speroure napsal 23.02.19 v 00:49 10b.

Krásný simson!! Také jsem dříve vlastnil ten népřiliš známý model: S53 Beta! Ať nadále jezdí jak má!

Kaprik20
Kaprik20 napsal 19.01.19 v 11:03 10b.

Vůbec sem netušil že takový simson existuje je to pro mě úplná novinka Hodně ceněný tip!