Honda S-Wing 150 (2010)

Vlastník AC
Vloženo 26.1.2019
Aktualizováno 14.1.2020

Málo rozšířený skútřík s krásnými detaily

Honda SH 300: Nepadnul jsem na žádnou pěknou za dobrou cenu a dovoz nechci. Zvažoval jsem novou, měl jse na ní výbornou nabídku, ale pořád to bylo přes 100 tis. a tolik se mi do skútru dát nechtělo.
Honda Forza 300: Stejně jako eSHáčko - nebyla žádná zajímavá, jedna v Německu, sám bych si ji dovezl od prodejce, ale nakonec nebyl čas to zařizovat. No a nová je úplně mimo. :(

První dojmy - Dojem na první pohled výborný, skútr vypadá velice zachovalý, de facto jsem na něm nenašel žádnou kosmetickou vadu. Jel jsem na něm pár kilometrů domů, bylo -5 st. , silnice převážně suché, ale stejně jsem byl opatrný. Na kousku dálnice jsem to zkusil rozjet na cca 115, pak už to šlo pomalu a musel jsem brzdit, abych sjel. Ani v té rychlosti mi poměrně malá kola nepřišla jako problém, stejně tak cestou po městě, a to ani na nerovnostech.

Motorku bych doporučil pro - Zatím nevím, asi pro mne. :)

Doplňky na motorce - Kufr originál

Jak jsem psal, nemám zatím nic najeto. Skútr jsem kupoval, protože jsem padnul na inzerát, který byl po ruce, nemusel jsem nikam daleko. Původ byl z ČR, dovoz nechci. Takže až něco najedu, a udržím myšlenku, tak něco doplním.
K výběru - po krátké zkušenosti s SH 125, jsem hledal něco pokud možno trošku silnějšího. Původní myšlenka byla SH 300, vyzkoušel jsem ji od kamaráda, a kdybych padnul na nějakou solidní s původem z ČR a za dobrou cenu, vzal bych ji. Když jsem ale našel SWinga 150, který má něco málo přes 2 kw více, ale zase o nějaké to kilo navíc, řekl jsem si, že jej zkusím. Vzhledově je krásný a větší kapota mi při jízdě kolem té stovky asi přijde vhod. Výkonově to tedy bude cca stejný jako SH 125, ale motor by mohl při stejné rychlosti točit menší otáčky. No a má to otáčkoměr, tak se bude na co dívat. :) Jezdím zčásti i po dálnicích, ale ta ani pro SHáčko 125 není problém - netrápím ho, jedu 95 - 100, aby mě nedojížděli kamiony, když ho dojedu já, zrychlí to klidně až ke 120, jen to chce hlídat předjíždění, aby nepřijel nějakej chytrej rychlej autař. Takže si dát radši načas a když v dálce nic nejede, tak i ta 125ka kamion dá snadno. Už se těším na SWinga!

Z doplňků zvažuju vyhřívané rukojeti, SHáčko mělo kryty ruku, tak se to dalo i po ránu, tady jsou ruce kryté jen zčásti, tak uvidím. Jel jsem teď při těch -5 a konečky prstů mi mrzly.

Aktualizace 3/2019
Tak jsem namontoval vyhřívané rukojeti, Oxford pro scooter. Mají přepínání pouze na dva režimy, ale zatím to vypadá, že to bude stačit. Jen kontrolní diodu musím upevnit jinak, dodávané plastové pouzdro není z nejbytelnějších.

Konečně jsem se také více projel, skútr mne velice potěšil chováním i na horších silnicích, výkon dostatečný, pokud si odmyslím předjíždění kamionu na hlavní v cca 90 km/h. Tam by to chtělo něco přidat. :(

Aktualizace 6/2019
Mám za sebou jednodenní výlet s motorkami, ani jsem je moc nebrzdil. :) Pravda, předjíždění osobáku v kopci pod Javorem nebylo to pravé, ale to byla jediná obtíž.
Konečně jsem se taky projel po dálnici, jede to pěkně, jízda je příjemnější než na eSháčku, stabilní rychlost cca 100, dá se až 115, z mírného klesání i více, kamiony tedy předjíždím docela v klidu, i když stejně jako na eSháčku to chce dát si větší prostor? Posed je výrazně lepší, i když po 100 km už stejně poposedávám. Takže zatím spokojenost, spotřeba 2,8 - 3 l/100 km.

Jutu
Jutu napsal 26.02.19 v 14:39 10b.

Krásný stroj, ať slouží! Na ruce na něm, bohužel, trochu fouká. Taky budu letos dávat vyhřívané hefty. Dojíždím na něm do práce 65km jedna cesta a třetina z toho je dálnice. Při mých cca 110 kilech upaluje S-Wing statečně 110km/h tachometrových (víc ho netrápím, ke 120km/h už lezou otáčky zbytečně vysoko). Mám ale taky vyšší štít Givi - s originálním na mě brutálně foukalo (195cm výška), takže při menší postavě a menším odporu vzduchu musí upalovat ještě rychleji.

tonda0
tonda0 napsal 30.01.19 v 12:08 5b.

Měl jsem. Obrovský prostor pod sedlem na danou třídu a kubaturu. Svižná. Krytí před větrem super. Vypadá jako větší kubatura. Super zrcátka. I ve dvou se dal udělat výlet. Jediná nevýhoda jsou malinká kola, hrozně drncá na horší silnici. Jinak jsem byl spokojen. Ať slouží A koupit původ v ČR je myslím taky hodně rozumná volba.

KennyL
KennyL napsal 29.01.19 v 19:38 10b.

vypadá jako funglovka, moc hezký