Bajaj Pulsar 180 DTS-i (2013)

Vlastník MrJonas
Vloženo 3.3.2019
Aktualizováno 3.3.2019

Dostupná, jednoduchá motorka. Nejdete z ní do extáze, ale ani neurazí.

První dojmy - Protože to byla moje úplně první motorka, přišla mi dost silná, s pohodlným posezem a měla úžasně laděný výfuk, ten zvuk mi vykouzlil neskutečný úsměv na tváři. Byla tehdy přesně to, co jsem potřeboval.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, dobrodruhy v exotických zemích, ve kterých se prodává.

Doplňky na motorce - Podomácky vykuchaný výfuk s perfektním zvukem, custom sedla

Abych to uvedl na pravou míru, žil jsem nějakou dobu na Filipínách a jako cizinci se mi někdy nežilo úplně krásně. Všechno bylo pro cizince dražší a tak. Toužil jsem proto po motorce, která by mi poskytla trochu svobody a nezávislosti. Tahle motorka, Bajaj Pulsar 180, na Filipínách prodávaná jako Kawasaki/Bajaj Rouser 180, byla docela levnou možností a přitom byla i relativně silná a schopná i trochu delších cest, nějaké výlety na cca 300 km se daly docela zvládnout.

Dovezl jsem si ji tedy do mého "domova" a pojmenoval jsem (teď už) ho Gerald. Byl jsem naprostý začátečník a amatér bez jakýchkoliv zkušeností a na to je to perfektní motorka, jednoduchá, předvídatelná, 180 ccm, vzduchem chlazený jednoválec s pětistupňovou převodovkou. Je to o něco lepší, než A1čkové motorky a do 100 km/h příjemné svezení. Pak už jsou otáčky a vibrace moc silné a ani se tomu nechce. Nejvíc jsem z toho vytáhl 135, což je GPSkových asi 125 km/h. Co se spotřeby týče, tak jsem jezdil klidnou jízdou za 50 km/l, dálky stovkou za 33 km/l. Úplně pohádková spotřeba.

Jedinečný byl systém vypínání blinkrů, který fungoval bezvadně. Byl tam již od výroby a od té doby se divím, proč to nemají všechny motorky, když to může mít tahle herka, která nová stojí nějakých 30 000 Kč :D

K nedostatkům naopak patří materiály odpovídající ceně. Po najetých 35 000, ze kterých jsem já najel 11 000 se lámaly některé packy na zadní světla a odešlo tlačítko startéru. Naštěstí je to tak jednoduchá motorka, že si lze všechno jednoduše opravit na koleně.

První motorka asi navždy zůstane hluboko v srdci. Se slzami v očích jsem ji prodal, když jsem odjížděl. Prožil jsem s ní krásný rok a půl života.

Milan1963
Milan1963 napsal 03.03.19 v 22:54 10b.

U nás neznámá, ale tam - proč ne ?