Kymco Dink 150 (2001)

Vlastník Ondra74
Vloženo 9.3.2019
Aktualizováno 9.3.2019

Spolehlivý a kvalitní skůtr. Dobře ovladatelný a pohodlný.

První dojmy - Můj první skůtr. Rychle jsem si na něj zvykl a oblíbil si ho. Loučení po 10 letech bylo těžké, ale musel udělat místo silnějšímu.

Motorku bych doporučil pro - Vhodný na ježdění po větším městě ale i cestování do práce, mimo město. Na delší vyjížďky a jízdy ve dvou bych volil silnější.

Doplňky na motorce - Motobox na přilbu, integrálka se pod sedlo nevejde. Velké plexi-vzhledově nic moc, ale ochrana proti větru a dešti k nezaplacení.

Skutečná spotřeba 3-3,5 l/100 km. Vzhledem k nízké hmotnosti skůtru jsou brzdy dostatečně účinné i při jízdě ve dvou. Výborné zrychlení oceníte hlavně při rozjezdech na křižovatkách ve městě. Zadní tlumiče a pérování je nastavitelné a příjemné i na nerovném povrchu, přední je poněkud tvrdší.
Největší slabina skůtru je přístrojová deska. Ukazatel rychlosti přeměřuje o 12-15 km/hod, porovnáno s radarem. Při jízdě 60 km/hod máte na budíku 75 km/hod. Podobné je to s ukazatelem množství paliva. Začíná se posunovat dolů teprve po vyjetí poloviny nádrže. Ukazatel teploty je hodně orientační údaj. Ukazuje studený, teplý nebo uvařený, nic mezi není. Účinnost předního světlometu je vhodná jen pro denní svícení. Jízda v noci je vyloženě o hubu. Nepomohla ani výměna žárovek, předělávat to na jiný typ patice se mi nechtělo. Viditelnost kontrolek za slunečného dne je slabší.
Dostupnost dílů dobrá. Celkově bych skůtr doporučil a nepříliš náročnému uživateli bude jistě dobře a dlouho sloužit.